Rītdiena ir tālu

Pēc P. Barijē un Ž. P. Gredī lugas “Četrdesmit karāti” motīviem

“Četrdesmit karāti” ir franču autoru Pjēra Barijē un Žana-Pjēra Gredī klasiskā komēdija, kas plašu popularitāti ieguva pēc amerikāņa Džeja Alena (Jey Allen) veidotās adaptācijas tāda paša nosaukuma romantiskajai kinofilmai (1973) ar aktrisi Līvu Ulmani titullomā. Režisors Jānis Kaijaks atgriezies pie lugas oriģināla franču valodā, kopā ar Ogres teātra aktieriem cenšoties izzināt franču kultūrai raksturīgo dzīvesstilu un humoru.

Rītdiena – tā var vilināt vai baidīt, to var gaidīt ar nepacietību vai vēlēties, kaut tā vēl nepienāktu. Tā var būt arī tieši tāda pati, kāda jau bija šī diena. Un tieši tad, kad liekas, ka nekas jau vairs nemainīsies, var notikt…

Liza dzīvo Parīzē. Viņai ir četrdesmit gadi, darbs mazā nekustamo īpašumu birojā, divas neizdevušās laulības, meita, kurai ir tīņa vecums, māte, kuru interesē vienīgi bridža spēle… Visa Lizas dzīve ir darbs – mājas, darbs – mājas. Tukšs ledusskapis un kaudze netīrās veļas, pārrunas ar meitu, kura neko negrib dzirdēt, un atkal darbs. Bet tad pavisam negaidīta sastapšanās izjauc dzīves ierasto kārtību. Varbūt tā pat ir mīlestība, bet varbūt – tikai “kūrorta romāns”? Turklāt ierodas bagāts klients, un arī Lizas bijušais vīrs atkal iedegas savās jūtās… Pēkšņi dzīve piedāvā tik daudz izvēļu, bet vai Liza tam ir gatava?

Vai tas ir viegli – sākt dzīvi no pilnīgi jaunas lappuses? Aizmirst visus prāta apsvērumus un ļaut vaļu savām jūtām, pārstāt domāt par to, ko teiks citi, un darīt to, ko gribi pats?

 

Režisors – Jānis Kaijaks

Māksliniece – Ilze Kupča-Ziemele

Gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš

Kustību konsultante – Rita Lūriņa

Grims – Linda Vilkārse

Atbildīgais gaismotājs – Mārtiņš Andersons, Krišjānis Kupčs

Dekorāciju meistars – Juris Gasparovičs

 

Lomās:

 

Liza Žermēna – Astra Kolberga

 

Monete Žermēna, viņas māte – Lauma Straume

 

Annika Žermēna, viņas meita – Linda Plaude

 

Ervē, viņas bijušais vīrs – Guntis Kolbergs

 

Gijoms Šarbonjē – Ernests Greizis

 

Edijs Beneramī – Juris Gasparovičs

 

Mariona Barbjē, sekretāre – Sarmīte Krauze

 

Kristiāna Šarbonjē, Gijoma māte – Evija Majore

Edgars Šarbonjē, Gijoma tēvs – Pēteris Zilberts
Patriss Dudelo – Mārcis Broks
Bariņš – Ramona Rubene, Ulrika Zaneripa, Katrīna Zunda, Herberts Legants, Artūrs Mālnieks

 

Izrādes ilgums: 2h 30 min

 

Biļetes 15, 12, 10 EUR “Biļešu paradīzes” tīklā un https://www.bilesuparadize.lv/lv/.

Pērkot biļeti “Biļešu paradīzes” kasēs, ar skolēna, studenta, pensionāra apliecību, Ogres novadnieka karti vai aplikāciju – atlaide 15%!

Uzrādot biļeti, izrādes norises dienā 10% atlaide pirkumam “M. Pūre” beķerejā vai restorānā!

 

Izrādi atbalsta:

 

 

 

          

 

 

 

Atsauksmes:

Ērika Zirne, teātra kritiķe: Rītdiena ir tālu recenzija

Agnese Kasparova, tulkotāja: Šarmanti un dzirkstoši “à la française”! Bravo Ogres teātrim, režisoram Jānim Kaijakam , aktieriem, visiem izrādes tapšanā iesaistītajiem!

Jolanta Lamstere, skatītāja: Brīnišķīga izrāde un aktieru darbs! Ar vieglu eleganci un humoru, kas ļauj pasmaidīt par savu sapņu un jūtu neprognozējamo uzliesmojumu un prāta stereotipisko iedomību. Paldies Ogres teātra komandai par baudījumu! Mēs no sirds varam lepoties, ka Ogrē ir izcils teātris.

Edgars Jēkabsons, skatītājs: Izrāde mums patika. Māksliniece liela malace, pārdomājusi līdz smalkākajai detaļai. Teātris – mazs un kompakts, sirsnīgs, man patika tas, ka var redzēt aktieru sejas, vaibstus, mīmiku un acis, ko nevar baudīt lielajos teātros. Un neskatoties uz to, cena ir draudzīga, noteikti vēlreiz Jūs apciemosim!!!

Vineta Mage, skatītāja: Skaista izrāde!