Gudro dāvana

Divi jaunieši Ziemassvētkos atsakās no saviem lielākajiem dārgumiem, lai uzdāvinātu īpašu dāvanu viens otram. Dāvināšanas ideja šajā stāstā pārtop par simbolu mīlestībai un nesavtībai – vispārcilvēciskām vērtībām, kuru nozīmi īpaši novērtējam Ziemassvētku laikā.

Amerikāņu autors O’Henrijs (1862–1910) ir viens no izcilākajiem prozaiķiem amerikāņu literatūrā. Viņa īsie stāsti spilgti atspoguļo 20. gadsimta sākuma Amerikas dzīvi visā tās daudzveidībā un krāsainībā. “Gudro dāvana” ir viens no pasaulē populārākajiem Ziemassvētku stāstiem, kas piedzīvojis neskaitāmas skatuves un kino versijas.

“Kad Ziemassvētkos trīs Austrumzemju ķēniņi, sekodami zvaigznei, atrada silītē dusošo Jēzu, viņi, protams neatnāca pie tā ar tukšām rokām, bet gan ar ķēnišķīgām dāvanām. Mūsu svētku svinēšanas tradīcijās dāvināšanai ir liela nozīme – varbūt reizēm pat pārāk liela. Veikalu Ziemassvētku spožums, neredzētas atlaides un sirsnīgas reklāmas balsis tā vien aicina – pērc un dāvini! Un, ļaujoties svētku sajūtai un pērkot dāvanas, reizēm liekas, ka cenšamies pārspēt trīs Austrumzemju ķēniņus. Šie Ziemassvētki būs ļoti īpaši un tādi arī paliks mūsu atmiņā. Jo tad, kad tikpat kā nekā nav, kad gandrīz neko nedrīkst, tad paliek pats būtiskākais – pati dāvanas ideja, sirsnība un mīlestība, kuru varam dāvināt viens otram. Par dāvināšanu arī ir mūsu stāsts.” /režisors Jānis Kaijaks/

Lomās:
Autors – Guntars Arājs
Della – Katrīna Zunda
Džims – Herberts Legants
Madam Safroni – Inese Pivare
Juvelieris – Guntis Kolbergs

Radošā komanda:
Režisors, scenārija autors: Jānis Kaijaks
Māksliniece: Ilze Kupča-Ziemele
Video mākslinieks: Krišjānis Kupčs
Ilustrācijas: Karla Skujiņa, Marta Barlo (Ogres Mūzikas un mākslas skolas 4. un 6. kursa audzēknes)
Grima māksliniece: Linda Vilkārse
Radošā direktore Ieva Rodiņa

Pirmizrāde: 2020. gada 21. decembrī

Virtuālās izrādes ilgums: 20 minūtes

Izrāde piemērota visai ģimenei. Biļetes: 3,50 eiro “Biļešu paradīzes” internetveikalā www.bilesuparadize.lv.
Skatītājiem ir iespēja atbalstīt Ogres teātra radošo darbību, iegādājoties teātra atbalstītāja (6 eiro) vai mecenāta (15 eiro) biļeti.
Iegādājoties biļeti, skatītājs saņems saiti uz virtuālās izrādes video ierakstu platformā Youtube. Izrāde skatāma neierobežotu reižu skaitu līdz 7. janvārim.

MŪS ATBALSTA: