Mūsu izrādes

Vakars ar Kokto
Izrāde 2 cēlienos pēc Žana Kokto monodrāmu “Cilvēka balss” un “Vienaldzīgais skaistulis” motīviem
Uzzināt vairāk
Lai dzīvo Bušona!
Žans Dells, Žeralds Sibleirass

2006. gadā sarakstītais un Moljēra balvu ieguvušais eirofarss “Lai dzīvo Bušona!” (Vive Bouchon!) pa šo laiku nebūt nav novecojis. Tieši otrādi – īpaši mūsu, Latvijas, kontekstā tas šķiet ieguvis pavisam jaunu aktualitāti.

Uzzināt vairāk
Rītdiena ir tālu
Pēc Pjēra Barijē un Žana Pjēra Gredī lugas “Četrdesmit karāti” motīviem

Rītdiena – tā var vilināt vai baidīt, to var gaidīt ar nepacietību vai vēlēties, kaut tā vēl nepienāktu. Tā var būt arī tieši tāda pati, kāda jau bija šī diena. Un tieši tad, kad liekas, ka nekas jau vairs nemainīsies, var notikt…

Uzzināt vairāk
KĀRĻA SKALBES PASAKAS. AUDIOLASĪJUMI
Kārļa Skalbes pasaku audiolasījumu ciklā latviešu klasiķa labi vai mazāk zināmas pasakas ar savu balsi iedzīvinājuši deviņi dažādu paaudžu aktieri.
Uzzināt vairāk
Puntila un Mati
Bertolts Brehts “Lielkungs Puntila un viņa kalps Mati”

Skaistā un mums tuvā Somija ar saviem mežiem, bērzu birzīm un neskaitāmajiem ezeriem savulaik iedvesmojusi slaveno vācu dramaturgu un sava teātra radītāju Bertoltu Brehtu uzrakstīt komēdiju, kurā tautiskie motīvi savijas ar autoram raksturīgo asi sociālo skatījumu.

Uzzināt vairāk
Grēksūdze
Pēc Fjodora Dostojevska romāna “Noziegums un sods” motīviem.
Fjodora Dostojevska romāna “Noziegums un sods” sižeta centrā ir bijušais students Rodions Romanovičs Raskoļņikovs. Viņš tāpat kā liela daļa citu izrādes tēlu ir grēksūdzes priekšā, kuru tie izsūdz un izdzīvo vai mirst.
Uzzināt vairāk
Ivanovs
Antons Čehovs “Ivanovs”

Ivanova iekšējo konfliktu rada izmisīgas vēlmes būt īpašam – sasniegt kaut ko vairāk, iet pret sabiedrības normām, pārveidot pasauli, uzņemties riskus – būt “modernam” jauno laiku cilvēkam. 

Uzzināt vairāk
Cik svarīgi būt nopietnam
Oskars Vailds “Cik svarīgi būt nopietnam”

“Cik svarīgi būt nopietnam” ir Oskara Vailda pēdējā luga. Kādam savam draugam viņš teicis: “Vai gribi zināt, kur slēpjas manas dzīves lielākais dramatisms? Tajā, ka visu savu ģenialitāti esmu ielicis savā dzīvē. Viss, ko esmu ielicis savos darbos, ir mans talants”.

Uzzināt vairāk
Bernika projekts
Pēc Henrika Ibsena lugas “Sabiedrības balsti”

19. gadsimta beigās sarakstītajā H. Ibsena lugā uzdotie jautājumi mūsdienās kļuvuši vēl aktuālāki un skaidrāki. Vai sabiedrības labklājība var būt svarīgāka par viena atsevišķa cilvēka laimi? Vai vienam būtu jākrīt, lai no tā iegūtu visi?

Uzzināt vairāk
Skroderdienas Silmačos
Rūdolfs Blaumanis “Skroderdienas Silmačos”

“Skroderdienas Silmačos” ir latviešu teātra fenomens – luga, ko katros Jāņos latvieši labprāt skatījušies un skatās, smejas līdz asarām un dzied līdzi Blaumaņa sirsnīgajām kuplejām. 

Uzzināt vairāk

Izrāžu arhīvs

Arhīvs:Pasaka par paputējušo karaļvalsti
Jozefs Lada
Zoom izrāde visai ģimenei.
Paputējusi karaļvalsts ar pāris iemītniekiem, izlutināta princese, kas iekuļas negaidītā piedzīvojumā, septiņi laupītāji Petrauski, pūķis un, protams, pasaku princis. Šie un citi pasaku tēli un notikumu pavērsieni skatītājus sagaida Jozefa Ladas “Pasakā par paputējušo karaļvalsti”.
Uzzināt vairāk
Arhīvs:Gudro dāvana
O’Henrijs

Divi jaunieši Ziemassvētkos atsakās no saviem lielākajiem dārgumiem, lai uzdāvinātu īpašu dāvanu viens otram. Dāvināšanas ideja šajā stāstā pārtop par simbolu mīlestībai un nesavtībai – vispārcilvēciskām vērtībām, kuru nozīmi īpaši novērtējam Ziemassvētku laikā.

Uzzināt vairāk
Arhīvs:Seši
Andruss Kivirehks “Seši monologi par naudu”


“Patlaban daudz tiek runāts par to, kā mainīsies pasaule, kad krīze beigsies, un kā mainīsimies mēs paši. Vai būsim pārvērtējuši savu līdzšinējo vērtību sistēmu, kura vienmēr ir dzinusi mūs šajā skrējienā pēc varas, slavas un naudas?”

Uzzināt vairāk
Arhīvs:Ziemassvētku stāsti
Ziemassvētku uzvedums visai ģimenei

Skaisti un dažādi – Ziemassvētku stāsti mums rada svētku sajūtu, neļaujot aizmirst par pašu galveno – Ziemassvētku vēsti un nakti, kurā dzimis Pestītājs, kurā miers virs zemes un cilvēkiem labs prāts.

Uzzināt vairāk
Arhīvs:Matilde
2017. gadā Ogres teātra studijā režisora Jāņa Kaijaka vadībā pirmizrādi piedzīvoja izrāde bērniem – Roalda Dāla pazīstamā darba “Matilde” iestudējums.
Uzzināt vairāk
Arhīvs:Taupības komisārs
Franča Arnolda, Ernesta Baha komēdija 3 cēlienos “Taupības komisārs” – Nauda, mīlestība, intrigas un pārpratumi Jāņa Kaijaka režijā
Uzzināt vairāk
Arhīvs:Trešais vārds
Alehandro Kasona “Trešais vārds” – 20. gadsimta pirmās puses spāņu dramaturga, dzejnieka un scenārista Alehandro Kasona lugas “Trešais vārds” iestudējums
Uzzināt vairāk
Arhīvs:Dons Žuans
Franču klasicisma autora Moljēra lugas “Dons Žuans” iestudējums Jāņa Kaijaka režijā
Uzzināt vairāk