ARHĪVS: Ziemassvētku stāsti

Ziemassvētku uzvedums visai ģimenei 2 daļās

Ziemassvētku stāsti – tos stāstījuši gan pasaules literatūras klasiķi (Čārlzs Dikenss, O’Henrijs, Selma Lāgerlēva u. c.), gan mūsu pašu autori – Jānis Poruks, Augusts Saulietis, Zenta Mauriņa, Anšlavs Eglītis… Skaisti un dažādi – šie stāsti mums rada svētku sajūtu, neļaujot aizmirst par pašu galveno – Ziemassvētku vēsti un nakti, kurā dzimis Pestītājs, kurā miers virs zemes un cilvēkiem labs prāts.

“Teātris radīts, lai dotu mums iespēju sajust – gan līgošanas mistēriju Rūdolfa Blaumaņa “Skroderdienās Silmačos”, gan Ziemassvētku brīnuma gaidīšanas prieku. Šie svētki ir ģimenes kopā būšanas svētki, un arī Ogres teātra Ziemassvētku uzvedums veltīts kopā būšanai un mīlestībai – tam, kas mūs vieno, gan svētkus gaidot un gatavojoties tiem, gan svinot tos.” (režisors Jānis Kaijaks)

Mūsu bērnības atmiņas un šī brīža sajūtas, eglītes pušķošana un pīrāgu cepšana, Ziemssvētku vecīša ierašanās, pantiņu skaitīšana un, protams, dāvanas! Katram – lielam un mazam – te ir sava pieredze, katrai ģimenei – savas tradīcijas un savas piparkūku mīklas receptes. Bet “Klusa nakts…” skan visās mājās, un svecīšu siltums silda visas sirdis vienādi.

Pie Ogres teātra eglītes būs gaidīti visi, kuru sirdis ir atvērtas brīnumam, daloties gada skaistāko svētku – Ziemassvētku – priekā.

 

Radošā komanda

Režija, scenārijs: Jānis Kaijaks
Māksliniece: Ilze Kupča-Ziemele
Gaisma, skaņa: Mārtiņš Andersons, Krišjānis Kupčs
Grims: Laura Krūze-Saliņa
Vokālā pedagoģe: Ilze Miezere
Dekorāciju meistars: Juris Gasparovičs
Teātra prezidente: Lauma Straume
Teātra direktore: Ieva Rodiņa
 
Piedalās: Guntars Arājs, Margarita Lutere, Signe Stabinge, Sarmīte Krauze, Ramona Rubene, Ulrika Zaneripa, Katrīna Zunda, Andžela Pētersone-Eņģe, Daina Grandāne, Inese Pivare, Agnese Mangelsone, Herberts Legants, Arturs Mālnieks, Kate Fišere.
 

Biļete nepieciešama no 5 gadu vecuma!

Biļetes 8, 7, 6 EUR”Biļešu paradīzes” tirdzniecības tīklā un https://www.bilesuparadize.lv/

Pērkot biļeti “Biļešu paradīzes” kasēs, ar skolēna, studenta, pensionāra apliecību, Ogres novadnieka karti vai aplikāciju – atlaide 15%!

Uzrādot biļeti, izrādes norises dienā 10% atlaide pirkumam “M. Pūre” beķerejā vai restorānā!

 

Izrādi atbalsta:

 

 

Atsauksmes:

Inguna (skatītāja): Ak, jaukais Ogres teātris, padies!!! Paldies, paldies!!! Sirsnīga, brīnišķīga Ziemassvētku izrāde. Ja kāds pieaugušais ir mēģinājis deklamēt dzejoli Salatētim, tad sapratīs manas emocijas! Pat ja atmiņa ir mundra, un literatūras skolotāja bijusi burve, to trīsgadnieka balto patiesumu tik grūti sevī atpazīt un kur nu vēl skatītāju priekšā atvērt! Paldies režisoram Jānim Kaijakam, kurš uz to spējis iedvesmot katru aktieri un visu kolektīvu! Paldies māksliniecei Ilzei Kupčai-Ziemelei par baltajām micēm, cimdiem lakatiem- katram māksliniekam lieliski piemeklēto atbalsta punktu baltumā! Īpašs paldies par jauko egli, kurā fantāzijai uzskriet pa trepi! Paldies sniegpārslu burvjiem! Paldies O’Henrija “Divu dāvanu” gādātājiem! Paldies katram aktierim par sirds mirdzumu un īstumu tik īstu kā mēs viens otram!

Linda Kārkliņa (skatītāja): Cik skaisti Ogrē sniga! Tik lielām un baltām pārslām! Jā, es tam noticēju… Caur ziemassvētku stāstiem šo baltā sniega un svētku sajūtu man uzbūra Ogres teātris. Bet tādēļ jau teātris radīts, lai dotu mums iespēju sajust! Ziemassvētku stāsti ļāva izdzīvot brīnuma gaidīšanas prieku, eglītes rotāšanu, piparkūku cepšanu, Ziemassvētku vecīša gaidīšanu un pantiņu skaitīšanu, neļaujot aizmirst arī pašu galveno- Ziemassvētku vēsti un nakti, kurā dzimis Pestītājs. Ļoti sirsnīgs un mīlestības pilns uzvedums!