Garās dienas ceļš uz nakti

Jūdžins O’Nīls
GARĀS DIENAS CEĻŠ UZ NAKTI
Ģimenes drāma

“Garās dienas ceļš uz nakti” ir viens no izcilākajiem 20. gadsimta amerikāņu dramaturģijas darbiem. Autobiogrāfiskajā lugā, kas pirmoreiz publicēta 1956. gadā, jau pēc autora nāves, Jūdžins O’Nīls jūtīgi un atklāti ierakstīts savas ģimenes stāstu, kurā nav “labo” vai “slikto” varoņu. Tieši par šo darbu Jūdžins O’Nīls saņēmis gan Tonija (1956), gan Pulicera (1957) balvu, un luga joprojām turpina dzīvot uz pasaules teātru skatuvēm.

Viena diena Taironu ģimenes dzīvē, kurai mēs sekojam no agra rīta līdz vēlai naktij. Viena diena, kurā lugas varoņi katrs savā veidā cenšas atrast zaudēto saprašanos, cenšas glābt viens otru un nosargāt savu mīlestību. Četri dažādi cilvēki, katrs ar savu stāstu, savu sāpi un savu patiesību. Vai viņiem izdosies saglabāt ģimeni?

Režisors Jānis Kaijaks: “Turpinot A. Čehova ‘’Ivanova’’ iestudējumā (2018) iesākto ceļu, kas mūsu teātrim atnesa panākumus un skatītāju atzinību, šajā iestudējumā mēs turpināsim pētīt cilvēku. Pasaulē, kurā mēs dzīvojam, ir saradies tik daudz ļaunuma, naida, neiecietības vienam pret otru, un tam ir objektīvi iemesli. Karš  tepat Eiropā, etniskie un politiskie konflikti mūsu zemē, neziņa un nedrošība par rītdienu… Tas viss ir fons tam, lai mēs atkal atgrieztos pie ģimenes kā visa pamata. Kā mums iemācīties mīlēt vienam otru?”

Pirmizrāde: 2024. gada sākumā

Radošā komanda:
Režisors – Jānis Kaijaks
Scenogrāfs – Ivars Noviks
Kostīmu māksliniece – Ilze Kupča-Ziemele
Skaņas, gaismas operatori – Mārtiņš Andersons, Austra Matveja
Radošā direktore – Ieva Rodiņa

Lomās:
Džeimss Tairons, tēvs – Andris Peismalietis
Mērija Tairone, māte – Astra Kolberga
Džeimss (Džeimijs) Tairons juniors, viņu vecākais dēls – Ernests Greizis
Edmunds Tairons, viņu jaunākais dēls – Juris Jurāns
Ketlīna, kalpone – Madara Juška-Grundberga

ATBALSTA: