Vakars ar Kokto

Izrāde 2 cēlienos pēc Žana Kokto monodrāmu “Cilvēka balss” un “Vienaldzīgais skaistulis” motīviem

Divu sieviešu dzīves divos monologos. Patiesībā tie nemaz nav monologi. Viņas runā, lai tiktu sadzirdētas, lai viņām atbildētu. Runā par mīlestību, par vientulību, par savām sāpēm un arī dusmām. Un gaida, ka viņām atbildēs. Bet…

Izrādes pamatā ir franču sirreālista, dzejnieka, grafiķa, scenārista, aktiera un dizainera Žana Kokto lugas “Cilvēka balss” (1930) un “Vienaldzīgais skaistulis” (1940). Kaut arī sarakstītas ar desmit gadu starpību, abas monodrāmas runā par mīlestību, vientulību un vēlmi būt sadzirdētam – tēmām, kas negaidītu aktualitāti ieguvušas pandēmijas pašizolācijas laikā.

Ogres teātris skatītājiem piedāvās vakaru, kurā sastapsimies ar izcilā dzejnieka fantāzijas radītajiem tēliem, ļausimies viņa radītajai pasaulei, izdzīvosim nepiepildītās mīlestības skumjas un bailes no vientulības, un arī to skaistumu, kuru spēj radīt vienīgi lieli dzejnieki. Pats galvenais – apliecināt ticību mīlestībai.

Lomās:
Margarita Lutere
Astra Kolberga
Guntis Kolbergs

Radošā komanda:
Režisors – Jānis Kaijaks
Māksliniece – Ilze Kupča-Ziemele
Gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš
Kustību konsultatnte – Sintija Skrabe
Komponists – Ernests Circenis
Gaisma, skaņa – Mārtiņš Andersons
Šuvēja – Mairita Ose
Radošā direktore – Ieva Rodiņa

Pirmizrāde: 2021. gada 19. decembrī Ogres Teātra telpā

Izrādes ilgums: 2 stundas 10 minūtes

Apbalvojumi:

Nominācija V Eiropas Starptautiskajai līdzdalības mākslas projektu balvai AMATEO 2022

Pērkot biļeti “Biļešu paradīzes” kasēs, 15% atlaide ar Ogres novadnieka karti vai aplikāciju, skolēna, studenta, pensionāra vai invalīda apliecību, grupas biļetēm (10+).

Foto: Ieva Rodiņa

Mūs atbalsta:

Atsauksmes:

Ērika Zirne, teātra kritiķe: Tikpat filigrāni kā savos zīmējumos Žans Kokto monolugās ieskicējis sievietes dvēseles smalkās nianses. Izrādē tās Astras Kolbergas un Margaritas Luteres tēlojumā ievibrē visplašākajā emociju gammā – no kvēlas pielūgsmes, piedošanas un pazemības līdz atklātam naidam un bezspēcībai.
Inguna, skatītāja: “Adventes laika pārdomām ļoti piederīgi stāsti par sadzirdēšanu mūsu ausij, sātīgs minimālisma mielasts acij un jūtu ietērpšanas meistarklase sirdīm… Paldies par prieku un laimi baudīt ģenerālmēģinājumu!”
Gunta, skatītāja: “Ļoti patika izrāde, aktieru spēle. Paldies!”
Inta, skatītāja: “Ir vērts skatīties šo izrādi, super!”