Kārlis Skalbe. Pasakas

“Kārļa Skalbes pasakas varam nosaukt par dzejām prozā. Tā ir tēlojošā epika, pilna jūtām, intimitātes. Te ir liriskā veidā izteiktas dziļi cilvēciskas atziņas. Skalbes pasaku varoņi arī ir daudzkārt citādāki, nekā parastās pasakās radītie un idealizētie varoņi. Viņiem nav pēdējo zelta bruņu ap krūtīm un slavas oreola ap galvu. Tās ir “pazemīgas dvēseles”, kuras kā straumē iemestas bālas lapas, viegli šūpodamās, aizpeld,” par Skalbes pasakām 1925. gadā raksta dzejnieks Jānis Ziemeļnieks. Arī šodienas kontekstā autora pasaku tēli un situācijas ir nezūdoši aktuāla liecība cilvēciskām un humānām vērtībām.

Projekta radošā komanda:
Režisors: Jānis Kaijaks
Balss:
Guntars Arājs
Ernests Greizis
Astra Kolberga
Guntis Kolbergs
Kalvis Kravalis
Herberts Legants
Margarita Lutere
Andris Peismalietis
Lauma Straume

Radošā direktore: Ieva Rodiņa
Skaņas režisors: Krišjānis Kārlis Kupčs

Ogres teātra pasaku audiolasījumu cikls bez maksas klausāms teātra profilā vietnē Soundcloud un sociālajā tīklā Facebook. Sākot no 19. februāra, ik nedēļu tiks publicēts viens jauns pasakas lasījums.

Pasaku ierakstus iespējams klausīties gan ģimenes lokā, gan individuāli, piemēram, pastaigājoties pa dabu, kuras tēlus Kārlis Skalbe spilgti aprakstījis savās pasakās.

Atsauksmes:

Meta Ozoliņa, klausītāja: Arī lieliem bērniem vajadzīgas pasakas, lai paskatītos uz sevi no malas. Skaistas balsis, paldies!

Mūs atbalsta: