LAI DZĪVO BUŠONA!

Žans Dells, Žeralds Sibleirass

Politiska komēdija 2 daļās

Mazs ciematiņš Francijas plašumos, kuru pat īsti nevar atrast uz kartes. Kādreiz tas bija slavens ar dekoratīvo puķu podu ražotni, bet laiki ir mainījušies. Puķu podi vairs nevienam nav vajadzīgi, iedzīvotāji aizbrauc, un ciematiņš jau tikpat kā beidzis pastāvēt. Bet mazā Bušona nekad nepadodas. Īsti franciskā garā tā cīnās par savu pastāvēšanu. Un, kad ciematā ierodas Eiropas Parlamenta pārstāvis, lai veiktu revīziju, notikumi sāk iegūt gandrīz dramatisku krāsu… 

2006. gadā sarakstītais eirofarss “Lai dzīvo Bušona!” (Vive Bouchon!) pa šo laiku nebūt nav novecojis. Tieši otrādi īpaši mūsu, Latvijas, kontekstā tas šķiet ieguvis pavisam jaunu aktualitāti. Mazā ciematiņa iedzīvotāju cīņa par savas dzimtās vietas saglabāšanu un izdzīvošanu mūsdienu globalizācijas laikmetā ir vienlīdz smieklīga un arī mazliet skumja. Asprātīgās situācijas un negaidītie notikumu pavērsieni padara šo stāstu īpaši aizraujošu, bet paralēles ar mūsu situāciju liek par šo to aizdomāties. Vārdu sakot, šis iestudējums sola skatītājiem izklaidi ar pievienoto vērtību.

Režisors: Jānis Kaijaks
Scenogrāfs: Ernests Austriņš
Kostīmu māksliniece: Ilze Kupča-Ziemele
Gaismu, video mākslinieks: Ansis Imaks
Gaismu, skaņu operatori: Herberts Legants, Mārtiņš Andersons
Dekorāciju meistars: Juris Gasparovičs
Šuvēja: Mairita Ose
Grima māksliniece: Linda Vilkārse, Katrīna Kate Kucina Arbidāne
Friziere: Sintija Ose
Radošā direktore: Ieva Rodiņa

Lomās:
Žaks, Bušonas mērs – Andris Peismalietis
Odeta, Žaka sekretāre – Anita Saukane vai Margarita Lutere
Nikolā, Žaka brālis – Kalvis Kravalis
Robērs Flapī, Eiroparlamenta ierēdnis – Andris Krauja

Pirmizrāde: 2020. gada 25. oktobrī
Izrādes ilgums: 2h 5min

Pērkot biļeti “Biļešu paradīzes” kasēs, 15% atlaide ar Ogres novadnieka karti vai aplikāciju, skolēna, studenta, pensionāra vai invalīda apliecību. Izrādes norises dienā, uzrādot biļeti, 10% atlaide pirkumam “M. Pūre beķerejā” (Ogrē, Brīvības ielā 21).

Atgriešanās. Ogres teātris

1. jūnijā klātienes mēģinājumus Ogres teātra telpā atsāka Ogres teātris.Līdz ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī uz vairāk nekā diviem mēnešiem pierima arī amatiermākslas kolektīvu rosība klātienē. Bija jāmācās darboties un nezaudēt saikni citam ar citu digitālā vidē. Jūnijs pienāca ar svētku sajūtu – par atgriešanos pie savējiem un iespēju, ievērojot veselības drošības normas, turpināt darbu atkal kopā.#TiekamiesTagad

Gepostet von Latvijas Nacionālais kultūras centrs am Dienstag, 9. Juni 2020
Atsauksmes:

Inguna Ojere, skatītāja: Pie izdevības noteikti skatiet Ogres pilsētas teātra izrādi “Lai dzīvo Bušona!”- sirsnīgi jautri gudra. Bija tas gods un prieks vērot ģenerālmēģinājumu. Sižets nu tik ļoti par šodienu, par mums, un brīnišķīgi adaptēts. Vai atceraties savu pašu labāko skolotāju, smaidīgu omulīgu zinošu uz gudrību vedinošu!!? Šī izrāde ir tāda!! Rozīnīšu tik daudz un tik gardas, var ēst platiem smaidiem pilnām mutēm. Jau atkal apbrīnojams ogrēniešiem raksturīgais asais ‘ne par daudz ne par maz’ scenogrāfijā un tērpos, jo īpaši stingri maģistrālais stila detaļu un krāsu salikums.  Tā teikt ‘neesmu kritiķis, un nez vai par šo izmācīšos’, bet kā daudzu citu nozaru speciālists saku – aizejiet garu pamielot! Lielum LIELS paldies aktieriem un radošajai komandai!!

Diāna Ķēniņa, skatītāja: Malači! Smieklu deva vismaz nedēļai garantēta!

Iveta Krūmiņa, skatītāja: Super! Paldies par izrādi!

Mūs atbalsta: