Olivers

Provinces pilsētiņas grāmatu veikala pārdevēja nejauši loterijā vinnē 10 000 rubļu. Tagad Inese var piepildīt savu sapni un nopirkt grāmatu skapi. Bet ilgotais skapis ir jāuznes līdz dzīvoklim un jāsaliek, un tad palīdzēt piedāvājas kaimiņš, kurš labprāt vēlētos veidot tuvākas attiecības. Ineses dzīvē jau ir bijusi viena nelaimīga mīlestība, un brīnumam viņa vairs īpaši netic. Tomēr uz reiz avīzē ieliktu precību sludinājumu ir atsaucies vīrietis, kura vārds ir Olivers. Viņu sarakste turpinājusies visu vasaru, un vēstules tos ir negaidīti satuvinājušas. Tagad, rudenī, Olivers ir ieradies, lai tiktos ar viņu…

Harijs Gulbis (1926-2019) ir viens no nozīmīgākajiem savas paaudzes padomju laika dramaturgiem, kas baudījis pelnītu slavu un popularitāti. Viņa lugas kļuva par notikumiem, un to iestudējumi dzīvoja ilgu skatuves mūžu. Arī, mainoties paaudzēm, mainoties laikam, teātri atkal un atkal atgriežas pie viņa lugām, lai paskatītos uz tām ar šodienas acīm. Lai atrastu tajās lielāko Harija Gulbja darbu vērtību – dzīvu cilvēku ar viņa ilgām, sapņiem, bailēm un šaubām, maldiem un atklāsmēm.

Ogres teātris jau sen skatītājiem ir parādā latviešu dramaturģijas iestudējumu. Izklejojušies pa Angliju, Norvēģiju, Franciju, mēs atkal esam mājās. Un ticēsim, ka neviens ārzemju autors, lai cik ģeniāls tas nebūtu, nespēj ieskatīties tajā cilvēka dvēseles daļā, kas piemīt vienīgi mums, latviešiem.

Lomās:
Olivers – Ernests Greizis
Inese – Anita Saukane
Mārtiņš – Sandis Krapāns
Stefānija – Inta Bērziņa

Radošā komanda:
Režisors – Jānis Kaijaks
Māksliniece – Ilze Kupča-Ziemele
Skaņa, gaisma – Mārtiņš Andersons, Herberts Legants
Grims, frizūras – Katrīne Kate Kucina Arbidāne, Sintija Ose
Radošā direktore – Ieva Rodiņa

Atsauksmes:
  • Gunta, skatītāja: Ļoti, ļoti patika! Patika aktieri, patika atmosfēra, patika tas, ka vairs nav masku. Vispār malači, ogrēnieši! Ļoti patīk manas pilsētas teātra telpa, manas pilsētas aktieri… Paldies Jānim Kaijakam!
  • Ainārs, skatītājs: Viena no labākajām izrādēm, ko esmu redzējis pēdējo piecu gadu laikā! Neesmu tāds teātramīlis, bet šī izrāde tiešām ļoti patika!
  • Kristaps, skatītājs: Izcila izrāde un aktieri! Bijām ļoti pārsteigti kā pilsētas viesi. Paldies! Režisoram cepums! Tā turpināt!
  • Agate, skatītāja: Paldies, ļoti patika!!!
  • Jānis, skatītājs: Pirmo reizi biju Ogres teātrī. Laba izrāde. Pirmo reizi likās, ka varēja būt pat garāka. Parasti ir otrāda sajūta. Aktieri lomās dzīvoja, bet aktrise Inta Bērziņa vienkārši spridzināja!
  • Meldra, skatītāja: Viegla aktieru saspēle un skatītāji atļaujas no sirds smieties.

Foto: Ieva Rodiņa

Mūs atbalsta: