Olivers

Provinces pilsētiņas grāmatu veikala pārdevēja nejauši loterijā vinnē 10 000 rubļu. Tagad Inese var piepildīt savu sapni un nopirkt grāmatu skapi. Bet ilgotais skapis ir jāuznes līdz dzīvoklim un jāsaliek, un tad palīdzēt piedāvājas kaimiņš, kurš labprāt vēlētos veidot tuvākas attiecības. Ineses dzīvē jau ir bijusi viena nelaimīga mīlestība, un brīnumam viņa vairs īpaši netic. Tomēr uz reiz avīzē ieliktu precību sludinājumu ir atsaucies vīrietis, kura vārds ir Olivers. Viņu sarakste turpinājusies visu vasaru, un vēstules tos ir negaidīti satuvinājušas. Tagad, rudenī, Olivers ir ieradies, lai tiktos ar viņu…

Harijs Gulbis (1926-2019) ir viens no nozīmīgākajiem savas paaudzes dramaturgiem, kas baudījis pelnītu slavu un popularitāti. Viņa lugas kļuva par notikumiem, un to iestudējumi dzīvoja ilgu skatuves mūžu. Arī, mainoties paaudzēm, mainoties laikam, teātri atkal un atkal atgriežas pie viņa lugām, lai paskatītos uz tām ar šodienas acīm. Lai atrastu tajās lielāko Harija Gulbja darbu vērtību – dzīvu cilvēku ar viņa ilgām, sapņiem, bailēm un šaubām, maldiem un atklāsmēm.

Lomās:
Olivers – Ernests Greizis
Inese – Anita Saukane
Mārtiņš – Sandis Krapāns
Stefānija – Inta Bērziņa

Radošā komanda:
Režisors – Jānis Kaijaks
Māksliniece – Ilze Kupča-Ziemele
Skaņa, gaisma – Mārtiņš Andersons, Austra Matveja
Radošā direktore – Ieva Rodiņa

Pirmizrāde: 2022.gada 2.aprīlī

Izrādes ilgums: 1 stunda 50 minūtes (ar starpbrīdi)

15% atlaide no biļetes cenas ar Ogres novadnieka karti vai aplikāciju, ISIC/ITIC karti, pensionāra vai invalīda apliecību, grupas biļetēm (10+).

Foto: Ieva Rodiņa

Mūs atbalsta:

Atsauksmes:
  • Gundega Saulīte, teātra kritiķe: Harija Gulbja lugas “Olivers” iestudējums Ogres teātra 2022. gada versijā ir apliecinājums latviešu oriģināldramaturģijas dzīvotspējai pāri konkrētam tās radīšanas laikam. Precīzi uzrakstītās un Jāņa Kaijaka režijā smalkjūtīgi un gudri atklātās četru darbības personu attiecības stāsta par cilvēku tieksmi pēc laimes un mīlestības, par dzīvi, kas nav domājama bez sapņiem un ilgām. Un bez patiesības arī. Izrāde saista ar nopietnu iedziļināšanos raksturos un to attiecībās, ar īpašu siltumu attiecībā pret varoņiem, no kuriem neviens nav tikai “labs” vai tikai “slikts”. Intīmā kamerspēlē atklātas ne vien raksturu aprises, bet arī pārliecinoši atsegts lugas zemtekstā liktais jautājums: kā dzīvot, lai realitāti apvienoti ar sapni?
  • Gunta, skatītāja: Ļoti, ļoti patika! Patika aktieri, patika atmosfēra, patika tas, ka vairs nav masku. Vispār malači, ogrēnieši! Ļoti patīk manas pilsētas teātra telpa, manas pilsētas aktieri… Paldies Jānim Kaijakam!
  • Ainārs, skatītājs: Viena no labākajām izrādēm, ko esmu redzējis pēdējo piecu gadu laikā! Neesmu tāds teātra mīlis, bet šī izrāde tiešām ļoti patika!
  • Kristaps, skatītājs: Izcila izrāde un aktieri! Bijām ļoti pārsteigti kā pilsētas viesi. Paldies! Režisoram cepums! Tā turpināt!
  • Agate, skatītāja: Paldies, ļoti patika!!!
  • Jānis, skatītājs: Pirmo reizi biju Ogres teātrī. Laba izrāde. Pirmo reizi likās, ka varēja būt pat garāka. Parasti ir otrāda sajūta. Aktieri lomās dzīvoja, bet aktrise Inta Bērziņa vienkārši spridzināja!
  • Meldra, skatītāja: Viegla aktieru saspēle un skatītāji atļaujas no sirds smieties.
  • Līga, skatītāja: Tiešām laba izrāde. Priecājos par sajūtām un savām pārdomām. Paldies.
  • Rita, skatītāja: Fantastiska izrāde! Paldies režisoram, aktieriem un pārējam radošajam kolektīvam! Paldies, ka Jūs mums esat un dodat pozitīvas emocijas!