Skroderdienas Silmačos

2010, rež. J. Kaijaks

Rūdolfa Blaumaņa luga pirmiestudējumu piedzīvoja tālajā 1902. gada 30. janvārī Rīgas Latviešu biedrības teātrī. 100 gadus vēlāk “Skroderdienas Silmačos” ir latviešu teātra fenomens – luga, ko katros Jāņos latvieši labprāt skatījušies un skatās, smejas līdz asarām un dzied līdzi Blaumaņa sirsnīgajām kuplejām. Ogres teātris līgos kopā ar saviem skatītājiem, piedāvājot sekot līdzi tik iemīļotajām, tik zināmajām un tik jautrajām Silmaču saimes ļaužu izdarībām un attiecībām.

““Skroderdienās” kopā saplūst daudzas svarīgas komponentes – Līgo svētku nozīme, Blaumaņa iekodētais latviskums gan tēlos, gan attiecībās un kopā būšana, ko var pielīdzināt sadziedāšanās fenomenam, kad visi esam vienā ritmā un elpā,” norāda Ogres teātra režisors Jānis Kaijaks.

Ogres teātra “Skroderdienu Silmačos” uzvedums pirmizrādi piedzīvoja 2010. gadā un ir kļuvis par pieprasītu iestudējumu, kas ik gadu Jāņu laikā tiek spēlēts uz dažādām Latvijas brīvdabas skatuvēm. Izrāde viesojusies tādās pilsētās kā Ogre, Madliena, Suntaži, Lubāna, Līvāni, Cesvaine, Rēzekne, Ventspils, Taurupe, Jumprava, Liepāja, Višķi u. c.

Režsiors: Jānis Kaijaks
Kostīmu māksliniece: Ilze Kupča-Ziemele
Scenogrāfs: Māris Ruskulis
Vokālā pedagoģe: Ilze Miezere

Lomās:

Antonija – Astra Kolberga

Aleksis – Kalvis Kravalis

Dūdars – Guntars Arājs

Kārlēns – Mārcis Broks

Rūdis – Edijs Čibels

Elīna – Maija Vilima

Pindaks – Juris Gasparovičs

Pindacīša – Evija Majore vai Daiga Krūmiņa

Ieviņa – Katrīna Anna Ozoliņa

Pičuks – Andris Krauja

Auce – Anita Saukane vai Signe Stabinge

Joske – Guntis Kolbergs

Zāra – Margarita Lutere

Ābrams – Andris Peismalietis

Tomulīša – Inta Bērziņa

Bebene – Lauma Straume

Tonīte – Rasa Peismaliete

 

Mūs atbalsta: