ARHĪVS:Matilde

2017. gadā Ogres teātra studijā režisora Jāņa Kaijaka vadībā pirmizrādi piedzīvoja izrāde bērniem – Roalda Dāla pazīstamā darba “Matilde” iestudējums.
Roalds Dāls – angļu rakstnieks, kuru bērni visā pasaulē uzskata par vienu no iemīļotākajiem autoriem, jo viņš raksta par to, kas bērniem ir svarīgs, un tā, kā tas viņiem patīk. Rakstnieks, scenārists, kara lidotājs, spiegs, ārsts – izgudrotājs un šokolādes vēstures pētnieks – viņš tiek dēvēts par labāko stāstnieku pasaulē.
Matilde ir ļoti apdāvināta meitene, bet vecāki pret savu meitu izturas visai nicinoši un neievēro viņas brīnumainos talantus. Skolā valda briesmīgā direktore Trančbula, kura terorizē bērnus un arī jauko skolotāju Mis Haniju. Matilde uzsāk cīņu pret ļauno Trančbulu.
Ogres teātra studija tika izveidota 2016. gada rudenī. Ideja atjaunot studiju Ogrē pieder Ogres novada Kultūras centra direktorei Antrai Purviņai. Izrāde “Matilde” bija pirmais studijas jauniestudējums kopā ar Ogres teātra aktieriem.

Radošā komanda:
Režisors – Jānis Kaijaks
Režisora asistente – Indra Tilaka
Mūzikas autore – Agneta Krilova
Scenogrāfs – Ivars Noviks
Kostīmu māksliniece – Ilze Kupča
Vokālais pedagogs – Ilze Miezere

Galvenajās lomās:
Matilde – Annija Norberte
Matildes māte – Maija Vilima-Kravale
Matildes tēvs – Kalvis Kravalis
Dženija Hanija – Anita Saukane
Direktore Trančbula – Inta Bērziņa

Apbalvojumi:

  • Latvijas Nacionālā kultūras centra skates “Gada izrāde” fināla diploms par darbu ar bērniem-aktieriem režisora asistentei, pedagoģei Indrai Tilakai