Ar sapni par skatuvi. Džezs

2019. gada rudenī Ogres Teātra telpā aizsākās Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas jauno talantu koncertu cikls “Ar sapni par skatuvi”. Cikla otrā tikšanās 2020. gada 17. aprīlī būs veltīta džeza mūzikai!

Viņi visi ir kursabiedri un draugi no Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas 4. kursa, kuri dažkārt izvēlas spēlēt zem grupas nosaukuma “Good Feelin Band”, sniedzot klausītājiem pozitīvas un siltas emocijas. Ikdienā viņi lielākoties atskaņo džeza mūziku, bet paši neizvēlas sev piedēvēt kādu konkrētu žanru. Izbauda to, ka klausītajam var sniegt gan mūziku, pie kuras sirsnīgi izdejoties, gan arī mūziku dvēseles atslodzei. Koncertā būs gan smeldzīgas blūza balādes, gan kāds zināmāks džeza standarts.

Koncertā uzstāsies: Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas, džeza un populārās mūzikas nodaļas 4. kursa audzēkņi: Paula Saija (balss), Matīss Žilinskis (taustiņinstrumenti), Beāte Meirāne (bass), Dāvis Eglītis (sitaminstrumenti). Ansambļa vadītājs: Māris Vitkus.

Koncerts notiks 17. aprīlī plkst. 19:00 Ogres Teātra telpā.

Par koncerta dalībniekiem:

Šarmantās balss īpašniece, kandavniece Paula Saija paralēli studijām Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā aktīvi sevi piesaka gan kā pārliecinošu solisti, gan kā meistarīgu bekvokālisti. Māksliniece veiksmīgi debitējusi dažāda mēroga koncertos – kā Vecrīgas džeza restorānos, tā arī uz lielajām skatuvēm dažādu projektu ietvaros. Viena no veiksmīgākajām sadarbībām viņai izveidojās ar dziedātāju Ralfu Eilandu koncertprogrammā Cits Pauls, savukārt šobrīd mūziķe kopā ar klausītāju izvirzīto pārstāvi Samantu Tīnu gatavojas prezentēt Latviju starptautiskajā konkursā Eirovīzija.

Klavierspēles virtuozs, rīdzinieks Matīss Žilinskis ar mūziku nodarbojas jau no bērna kājas. Viņa klavieru skaņas bieži vien veido gan kādu prestižu pasākumu muzikālos noformējumus, gan omulīgu vakara gaisotni restorānos, turklāt allaž ar mūziķim raksturīgo īpašo humora dzirksti. Matīss iedvesmu gūst klasiskajā džezā un ciena opermūziku, turklāt aizrautība ar skaņumākslu atspoguļojas arī puiša daudzsološajā jaunradē.

Meistarīgā basiste, rīdziniece Beāte Meirāne savu prasmi kaldina Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā, kur sevi pierādījusi kā izcilu ansambļu dalībnieci. Lai gan viņas pamatinstruments ir elektrobass, mūziķe arī pārvalda saksofona un elektriskās ģitāras spēli, kas lieti noder profesionālajā darbībā. Turklāt Beātes iecienītie mūzikas žanri neaprobežojas ar džezu vien – pulku kuplina roks, metāls, pops, regejs un elektroniskā mūzika.

Lieliskais sitaminstrumentu pārvaldītājs, ogrēnietis Dāvids Dāvis Eglītis sevi darbā nežēlo. Ārpus skolas puisis spēlē vairākās grupās, pievēršas dažādiem mūzikas stiliem, nodarbojas arī ar klavierspēli un cenšas uzstāties visur, kur vien iespējams. Profesionālo pieredzi bagātina arī aktīvā koncertu apmeklēšana un piedalīšanās konkursos. Ļaudis čukst, ka klusībā topot arī kādas kompozīcijas. Kā pats Dāvids saka – viņš dzīvo mūzikā, bet mūzika – viņā.Programmā – džeza un populārās mūzikas skaņdarbi, programmas vadītājs – jaunais muzikologs Ernests Circenis.

Pirkt biļeti

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības tiklā par īpaši draudzīgu cenu – 5 EUR! Pērkot “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā, 15% atlaide ar Ogres novadnieka karti, skolēna, studenta vai pensionāra apliecību! Uz Ogres Teātra telpas pasākumiem pieejamas biļetes personām ratiņkrēslā.