Arhīvs:Trešais vārds

Pirms desmit gadiem Ogres teātrī režisora Jāņa Kaijaka vadībā pirmizrādi piedzīvoja 20. gadsimta pirmās puses spāņu dramaturga, dzejnieka un scenārista Alehandro Kasona lugas “Trešais vārds” iestudējums.

Kaut arī pats autors lugai devis žanrisko apzīmējumu “komēdija”, tai ir daudz kopīga ar Antona Čehova daiļradi, jo smieklīgā tajā ir tikpat daudz kā “Kaijā” vai “Ķiršu dārzā”, atzīst izrādes režisors Jānis Kaijaks, kurš Ogres teātra repertuāra izvēlē nekad nav vairījies no sarežģītiem pasaules dramaturģijas klasikas darbiem.

“Iestudējot šo lugu, viscietākais rieksts izrādījās tās šķietamais naivums, gandrīz vai neaizsargātība… Mums nācās domāt par to, cik gan gudri, skeptiski un pat ciniski esam kļuvuši, dzīvojot galvenokārt savas materiālās pasaules robežās. Un tagad, kad šī pasaule sāk brukt, mums atkal jāatgriežas pie tā, kas īsti ir svarīgākais. Cik gan grūti, izrādās, ir būt godīgākiem, ticīgākiem, naivākiem! Un, tomēr – cik skaisti mēs kļūstam, kad esam patiesi!” par 2010. gadā tapušās izrādes ieceri raksta Jānis Kaijaks.

Radošā komanda:
Režisors: Jānis Kaijaks
Kostīmu: mākslinieces Liene Mežule un Kristīne Saliniece
Scenogrāfs: Māris Ruskulis
Gaisma: Jānis Aperāns
Skaņa: Ēriks Evelons

Lomās:
Margarita Luhana – Anita Saukane vai Astra Kolberga
Krustmāte Matilde – Ilze Kļaviņa
Krustmāte Anhelina – Lauma Straume
Donja Lola – Inta Bērziņa
Žozefīne – Margarita Lutere
Pablo – Guntars Arājs vai Guntis Kolbergs
Senjors Roldans – Valdis Kļaviņš
Senjors Hulio – Guntis Kolbergs vai Guntars Arājs
Profesors – Konrāds Lorencis vai Kalvis Kravalis
Eusebija – Kalvis Kravalis vai Juris Baltins

Pirmizrāde: 2010. gada 10. janvārī

Apbalvojumi:

  • Lauma Straume – diploms par spilgtu aktierdarbu par Anhelinas lomu A.Kasona “Trešajā vārdā” (LNKC izrāžu skate “Gada izrāde 2010”)
  • Guntars Arājs – diploms par spilgtu aktierdarbu par Pablo lomu (LNKC izrāžu skate “Gada izrāde 2010”)
  • Anita Saukane – diploms par spilgtu aktierdarbu par Margas lomu (LNKC izrāžu skate “Gada izrāde 2010”)

Atsauksmes:

Dace Vilne, Latvijas Nacionālais kultūras centrs: “Trešais vārds” ir ansambļa izrāde, laba aktieru ansambļa, kas darbojas tik saskaņoti katrs savā tēla uzdevumā, pārliecinoši, ticami un spilgti. No iestudējuma strāvo spēcīga pozitīvisma un labestības enerģētika, pilnā mērā apliecinot “trešā vārda” – mīlestības, klātbūtni savā darbā.