Ieva Mora

Esmu uz skatuves, kopš sevi atceros – skatuves māksla ir mana sirdslieta tās visplašākajā nozīmē. Teātris, mūzika, deja – tas cits citu papildina, padarot priekšnesumu krāšņu, aizkustinošu, raisot pārdomas un uzrunājot skatītāja dvēseli. Tieši tāds ir Ogres teātris, un man tas ļoti patīk! Teātra darba process ir profesionāls un labi organizēts, kolektīvs – sirsnīgs un draudzīgs!

 Dzimusi 22. novembrī Rīgā, taču kopš skolas laika dzīvo Ikšķilē. Absolvējusi Rīgas Komercskolu, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, iegūstot bakalaura grādu vokālajā mākslā, kā arī biznesa augstskolu “Turība”, iegūstot maģistra grādu sabiedrisko attiecību vadībā. Ir vokāliste, vokālā pedagoģe, izklaides pasākumu organizatore, atbildīgā par sabiedriskajām attiecībām VSIA “Latvijas Koncerti”, popularizējot Latvijas profesionālo koncertdzīvi.

Ar kultūras dzīvi ir saistīta kopš bērnības. Sākotnēji – VEF Kultūras pils bērnu un jauniešu teātri “Bīne”, tautas deju ansambli “Zelta Sietiņš”, “Ikšķiles vokālinstrumentālo ansambli”, rokgrupu “Iedomu Spārni” (2000-2012), laikmetīgās dejas grupu “Buras” (2008-2015). Apmeklējusi aktiermeistarības studijas JVLMA pie Ainas Matīsas un Anitas Grūbes, Lidijas Stiebras aktiermeistarības skolu.

Ogres teātrī – kopš 2022. gada.

Lomas Ogres teātrī:

  • Kandžas Emma – B. Brehts “Puntila un Mati” (rež. J. Kaijaks), sagatavošanā
  • Loma – L. Akurātere “Uz vienas stīgas. A una corda” (Ogres Teātra studija, rež. J. Kaijaks), sagatavošanā

Lomas ārpus Ogres teātra:

  • Berta Bute – J. Jaunsudrabiņš “Jo pliks, jo traks” (rež. E.Zēģele)
  • Lorija – R. Rodžers, O. Hammeršteins “Oklahoma” (rež. G.Gailītis)
  • Prostiūta piejūras Monterejā – V. Igo “Nožēlojamie” (rež. G. Šmits)
  • Intrigante – “Tas trakais Bellacord šovs” (rež. V. Šoriņš)
  • Karleta – muzikāls uzvedums “Karletas stāsts” (rež. I. Mičule)