Jaunumi

Aizvadīta “Rītdiena ir tālu” pirmizrāde

2019. gada 8. decembrī Ogres teātrī aizvadīta pirmizrāde jauniestudējumam – liriskai komēdijai “Rītdiena ir tālu” Jāņa Kaijaka režijā. Izrādes pamatā – Pjēra Barijē un Žana Pjēra Gredī luga “Četrdesmit karāti”, ko no franču valodas tulkojusi Agnese Kasparova.
“Četrdesmit karāti” ir komēdija, kas plašu popularitāti ieguva pēc amerikāņa Džeja Alena (Jey Allen) veidotās adaptācijas tāda paša nosaukuma romantiskajai kinofilmai (1973) ar aktrisi Līvu Ulmani titullomā. Ogres teātris atgriezies pie oriģinālā franču sižeta.
Lugas galvenās varones Lizas dzīves ritmu veido darbs – mājas, darbs – mājas. Bet tad pavisam negaidīta sastapšanās izjauc dzīves ierasto kārtību. Varbūt tā pat ir mīlestība, bet varbūt – tikai “kūrorta romāns”? Turklāt ierodas bagāts klients, un arī Lizas bijušais vīrs atkal iedegas savās jūtās… Pēkšņi dzīve piedāvā tik daudzas izvēles, bet vai Liza tam ir gatava?

“Lugas centrā ir trīs paaudžu sievietes ar viņu dažādajiem uzskatiem, problēmām un vērtībām, kas viņas vieno un šķir. Autori par viņu sarežģītajām izvēlēm runā ar komēdisku franču vieglumu, kas šīs tēmas nepadara mazāk nozīmīgas,” par izrādes ieceri stāsta režisors Jānis Kaijaks.

Iestudējuma radošajā komandā: māksliniece Ilze Kupča-Ziemele, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, kustību konsultante Rita Lūriņa, atbildīgais gaismotājs Mārtiņš Andersons.

Lomās: Astra Kolberga (Liza) Lauma Straume (Monete, viņas māte), Linda Plaude (Annika, viņas meita), Guntis Kolbergs (Ervē, viņas bijušais vīrs), Ernests Greizis (Gijoms Šarbonjē) u.c.

Pirmizrāde Ogres Teātra telpā – 8. decembrī plkst. 19:00, tuvākās izrādes – 15. decembrī plkst. 17:00 un 19. janvārī plkst. 17:00.

Biļetes – 15, 12, 10 eiro “Biļešu paradīzes” tirdzniecības tīklā un www.bilesuparadize.lv.
Pērkot biļeti “Biļešu paradīzes” kasēs Latvijā, 15% atlaide ar Ogres novadnieka karti, skolēna, studenta vai pensionāra apliecību! Izrāžu norises dienā – visu biļešu cena 15,- eiro. Uz Ogres Teātra telpas pasākumiem pieejamas ieejas biļetes personām ratiņkrēslā.

Uzrādot biļeti, izrādes norises dienā 10% atlaide pirkumam “M.Pūre” kafejnīcā vai beķerejā (Ogrē, Brīvības ielā 21).

Dalies ar šo ziņu.

0 comments on “Aizvadīta “Rītdiena ir tālu” pirmizrāde

Leave Comment