Jaunumi

Aprīlī vēsturiskās sanatorijas “Ogre” ēkā atgriezīsies izrāde “Sanatorija”

Pēc skatītāju pieprasījuma 2024. gada 13., 14., 20. un 21. aprīlī vēsturiskās sanatorijas “Ogre” ēkā (Ogrē, Gaismas prospektā 2/6) atkal būs skatāma augstu novērtējumu saņēmusī Ogres teātra izrāde “Sanatorija”, kuras pamatā Henrika Ibsena politiskā drāma “Tautas ienaidnieks”.

Kāda Norvēģijas mazpilsēta sāk piedzīvot savu uzplaukumu. Pilsētā ir uzcelta sanatorija, sākas iebraucēju pieplūdums, ceļas nekustamo īpašumu cenas. Katrs pilsētas iedzīvotājs izjūt labumu no tā, ka šeit sāk veidoties kūrorts. Bet “veiksmes stāsts” izrādās apdraudēts un var pat beigties, jo sanatorijas galvenais ārsts Tomass Stokmans atklāj, ka ūdens, ko saņem pilsēta, ir saindēts un kaitīgs veselībai…

Norvēģu klasiķis Henriks Ibsens savai 1882. gadā sarakstītajai lugai devis izaicinošu nosaukumu “Tautas ienaidnieks”. Un tiešām – šajā darbā atrodamas tēmas, kuras arī mūsdienās izskan provokatīvi un asi, jo pašā būtībā sabiedrībā, kādu to savulaik redzēja Ibsens, nekas nav mainījies. Bet luga nav tikai un vienīgi par politiku, tajā cieši savītas mīlestības, nodevības, ģimenes tēmas, un izrāde katram tās skatītājam uzdos jautājumu: “Bet ko darītu tu? Kāda būtu tava izvēle?”

Radošā komanda: režisors Jānis Kaijaks, māksliniece Ilze Kupča-Ziemele, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš u.c.

Lomās: Guntars Arājs, Guntis Kolbergs, Astra Kolberga, Kalvis Kravalis, Arturs Mālnieks, Andris Peismalietis, Pēteris Zilberts, Katrīna Anna Ozoliņa, Juris Gasparovičs vai Sandis Krapāns, u.c.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/performance/29955

Pieejama 15% atlaide ar Ogres novadnieka karti, skolēna, studenta, pensionāra vai invalīda apliecību, ISIC/ITIC karti, grupas biļetēm (10+).

Vairāk par izrādi uzzini: https://www.ogresteatris.lv/izrades/sanatorija/

Pārdošanā biļetes uz Ogres teātra izrādēm maijā

Sākusies biļešu tirdzniecība uz Ogres teātra sezonas noslēguma izrādēm 2024. gada maijā.

12. maijā plkst. 18:00 un 19. maijā plkst. 18:00 Ogres teātrī būs skatāma muzikālā komēdija “Puntila un Mati”.

Puntila un Mati – kungs un kalps. Tas ir attiecību modelis, kas pastāvējis visos laikos un visdažādākajās formās – ģimenē, darbā, valsts pārvaldē un citviet. Modelis, ko ir centušās pārveidot dažādas ideoloģijas, revolūcijas un reformas, bet – veltīgi… Vienlīdzība vienmēr ir palikusi kā tāls un nepiepildīts sapnis.

Skaistā un mums tuvā Somija ar saviem mežiem, bērzu birzīm un neskaitāmajiem ezeriem savulaik iedvesmojusi slaveno vācu dramaturgu un sava teātra radītāju Bertoltu Brehtu uzrakstīt komēdiju, kurā tautiskie motīvi savijas ar autoram raksturīgo asi sociālo skatījumu.

Galvenajās lomās: Andris Krauja, Edijs Čibels, Katrīna Anna Ozoliņa, Arturs Mālnieks u.c.

26. maijā plkst. 19:00 Ogres teātrī – Jūdžina O’Nīla ģimenes drāma “Garās dienas ceļš uz nakti”.

Viena diena Taironu ģimenes dzīvē, kurai mēs sekojam no agra rīta līdz vēlai naktij. Viena diena, kurā lugas varoņi katrs savā veidā cenšas atrast zaudēto saprašanos, cenšas glābt viens otru un nosargāt savu mīlestību. Četri dažādi cilvēki, katrs ar savu stāstu, savu sāpi un savu patiesību. Vai viņiem izdosies saglabāt ģimeni?

“Garās dienas ceļš uz nakti” ir viens no izcilākajiem 20. gadsimta amerikāņu dramaturģijas darbiem. Autobiogrāfiskajā lugā, kas pirmoreiz publicēta 1956. gadā, jau pēc autora nāves, Jūdžins O’Nīls jūtīgi un atklāti ierakstījis savas ģimenes stāstu, kurā nav “labo” vai “slikto” varoņu. Tieši par šo darbu Jūdžins O’Nīls saņēmis gan Tonija (1956), gan Pulicera (1957) balvu, un luga joprojām turpina dzīvot uz pasaules teātru skatuvēm.

Lomās: Astra Kolberga, Andris Peismalietis, Juris Jurāns, Ernests Greizis un Madara Juška-Grundberga

Biļetes uz Ogres teātra izrādēm iegādājamas “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetveikalā www.bilesuparadize.lv

Grāmatai “Teātris Ogrē” – Ogres novada GADA BALVA KULTŪRĀ 2023

2023. gada 1. martā svinīgā ceremonijā Ogres novada Kultūras centra Lielajā zālē notika Ogres novada GADA BALVAS KULTŪRĀ 2023 apbalvošanas ceremonija.

Tajā Ogres teātris ieguva Ogres novada GADA BALVU KULTŪRĀ kategorijā “Pūra lāde” par teātra zinātnieces Ievas Rodiņas pētījumu “Teātris Ogrē” (2023, “Laika Grāmata”).

Grāmata “Teātris Ogrē” lasītājus iepazīstina ar teātra spēlēšanas tradīcijām Ogrē, sākot ar 19. gadsimta otro pusi, beidzot ar Ogres teātri, kādu to pazīstam šodien.

“Ogres teātris 2020. gada rudenī ieguva Pilsētas teātra statusu. Tas kļuva par iemeslu pētījumam par šī teātra vēsturi un ceļu no atsevišķām entuziastu organizētām brīvdabas izrādēm 19. gadsimta beigās līdz pat reģionālam repertuārteātrim 21. gadsimtā,” par grāmatas ieceri stāsta tās autore Ieva Rodiņa.

“Grāmatu “Teātris Ogrē” var lasīt gan kā vēsturisku pētījumu, gan izsekot arī ansambļa aktieru likteņiem, kas raksturoti gan tekstā, gan fotoattēlos. Katrā ziņā šis izdevums ar ļoti bagāto faktu materiālu ne tikai stāstīs par skatuves mākslas attīstību cauri laiku lokiem, bet apliecinās arī izrāžu veidotāju un lomu tēlotāju nopietno un uzticīgo teātra mīlestību,” atklāj grāmatas redaktore teātra zinātniece Gundega Saulīte.

Grāmatas tapšanu finansiāli atbalstījusi Ogres novada pašvaldība, metālapstrādes uzņēmums “LS Steel”. Izdevējs: “Laika Grāmata”

Pirmizrādi piedzīvojusi Jūdžina O’Nīla ģimenes drāma “Garās dienas ceļš uz nakti”

4. februārī Ogres teātrī skatuves dzīvi sākusi amerikāņu klasiķa Jūdžina O’Nīla ģimenes drāmas “Garās dienas ceļš uz nakti” iestudējums Jāņa Kaijaka režijā.

Viena diena Taironu ģimenes dzīvē, kurai mēs sekojam no agra rīta līdz vēlai naktij. Viena diena, kurā lugas varoņi katrs savā veidā cenšas atrast zaudēto saprašanos, cenšas glābt viens otru un nosargāt savu mīlestību. Četri dažādi cilvēki, katrs ar savu stāstu, savu sāpi un savu patiesību. Vai viņiem izdosies saglabāt ģimeni?

“Garās dienas ceļš uz nakti” ir viens no izcilākajiem 20. gadsimta amerikāņu dramaturģijas darbiem. Autobiogrāfiskajā lugā, kas pirmoreiz publicēta 1956. gadā, jau pēc autora nāves, Jūdžins O’Nīls jūtīgi un atklāti ierakstījis savas ģimenes stāstu, kurā nav “labo” vai “slikto” varoņu. Tieši par šo darbu Jūdžins O’Nīls saņēmis gan Tonija (1956), gan Pulicera (1957) balvu, un luga joprojām turpina dzīvot uz pasaules teātru skatuvēm.

“Pasaulē, kurā mēs dzīvojam, ir saradies tik daudz ļaunuma, naida, neiecietības vienam pret otru, un tam ir objektīvi iemesli. Karš  tepat Eiropā, etniskie un politiskie konflikti mūsu zemē, neziņa un nedrošība par rītdienu… Tas viss ir fons tam, lai mēs atkal atgrieztos pie ģimenes kā visa pamata. Kā mums iemācīties mīlēt vienam otru?” izrādes ieceri komentē režisors Jānis Kaijaks.

Radošā komanda:
režisors Jānis Kaijaks, scenogrāfs Ivars Noviks, kostīmu māksliniece Ilze Kupča-Ziemele,
gaismu mākslinieks Niks Cipruss, kustību konsultante Dace Mihailova.

Lomās: Andris Peismalietis, Astra Kolberga, Ernests Greizis, Juris Jurāns, Madara Juška-Grundberga.

95 SOĻI. Ogres teātra 95 gadu jubilejas filma

Par godu Ogres teātra 95 gadu jubilejai tapusi īpaša filma “95 soļi”, kurā Ogres pilsētas un novada dabiskajā vidē “atdzīvojušies” skatītāju iemīļoti izrāžu tēli.

“Pieci gadi – tieši tik daudz laika pagājis, kopš 2018. gada augustā Ogres pilsētas svētkos tika pārgriezta lenta un mēs ienācām savās jaunajās un īstajās mājās – Ogres teātra kamerzālē. Jubilejas filma izseko šo piecu gadu laikā tapušo izrāžu tēmām un varoņiem, padarot tos par daļu no Ogres pilsētas panorāmas.” /Režisors Jānis Kaijaks/

Filmas radošā komanda:
režisors Jānis Kaijaks
māksliniece Ilze Kupča-Ziemele
operators/montāža Kristaps Dravenieks
idejas autore un radošā direktore Ieva Rodiņa
Lomās: Ogres teātra aktieri, Ogres Teātra studijas audzēkņi

Jubilejas pasākumu īstenošanu finansiāli atbalstījusi Ogres novada pašvaldība (projektu konkurss “Radoši – Aktīvi – Darbīgi – Izglītojoši – Ogres novadam” (“R.A.D.I. – Ogres novadam”) 2023) un metālapstrādes uzņēmums “LS Steel”.

Ogres teātris 95. jubileju svin ar fotoizstādi un filmu

2023. gada 25. novembrī par godu Ogres teātra 95 gadu jubilejai Ogres Mākslas skolas izstāžu zālē (Brīvības ielā 11) tiks atklāta teātrim veltīta fotoizstāde, savukārt platformā YouTube pirmizrādi piedzīvos īpaša jubilejas filma.

2023. gada novembrī aprit 95 gadi, kopš Ogres Apvienoto biedrību namā (tagad – Tautas namā) nospēlēta pirmā izrāde – Dāvida Sveņķa lugas “Smalki ļaudis” uzvedums (1928).Ogres teātris 95 gadu jubileju ar dažādām aktivitātēm svin visa gada garumā. 2023. gada pavasarī kā veltījums 2019. gadā saņemtajai Līvijas Akurāteres balvai tapa teātra zinātniecei veltīta dzejas izrāde “Uz vienas stīgas”. Septembrī ar Ogres novada pašvaldības finansiālu atbalstu izdevniecībā “Laika Grāmata” klajā nāca Ievas Rodiņas pētījums “Teātris Ogrē”, kas izseko teātra spēlēšanas tradīcijām Ogres pilsētā no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām. Savukārt teātra jubilejas mēnesī, novembrī, pie interesentiem nonākusi īpaši jubilejai veltīta fotoizstāde un filma.

Ogres teātra vadītājas Ievas Rodiņas fotogrāfiju izstāde “95 soļi” Ogres Mūzikas un mākslas skolas (OMMS) izstāžu zālē ļauj ielūkoties teātra pēdējo piecu gadu radošajā procesā, aptverot gan spilgtākās izrāžu fotogrāfijas, gan mēģinājumu un teātra aizkulišu dzīves mirkļus. Izstāde apmeklētājiem būs atvērta divas nedēļas – no 27. novembra līdz 8. decembrim (OMMS izstāžu zāles darba laiks: katru darba dienu no plkst. 10:00 līdz 19:00).

Tikmēr virtuālajā vidē, teātra kontā platformā YouTube.com un teātra mājaslapā www.ogresteatris.lv, pirmizrādi piedzīvos īpaša jubilejas filma “95 soļi”. Tajā Ogres pilsētas un novada dabiskajā vidē atdzīvosies skatītāju iemīļoti izrāžu tēli.

“Pieci gadi – tieši tik daudz laika pagājis, kopš 2018. gada augustā Ogres pilsētas svētkos tika pārgriezta lenta un mēs ienācām savās jaunajās un īstajās mājās – Ogres teātra kamerzālē. Jubilejas filma izseko šo piecu gadu laikā tapušo izrāžu tēmām un varoņiem, padarot tos par daļu no Ogres pilsētas panorāmas,” par filmas ieceri stāsta režisors Jānis Kaijaks, piebilstot, ka tajā būs redzams teju viss Ogres teātra aktieru ansamblis un Ogres Teātra studijas audzēkņi.

Filmas radošā komanda: režisors Jānis Kaijaks, māksliniece Ilze Kupča-Ziemele, operators Kristaps Dravenieks, idejas autore un radošā direktore Ieva Rodiņa.

Jubilejas pasākumu īstenošanu finansiāli atbalstījusi Ogres novada pašvaldība un metālapstrādes uzņēmums “LS Steel”.

Ogres teātra māksliniecei Ilzei Kupčai-Ziemelei – tituls “Ogres gada novadnieks”

Ogres novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē 1. novembrī deputāti lēma par pašvaldības apbalvojumu piešķiršanu. Apbalvojumi tiks pasniegti Latvijas Republikas Proklamēšanas 105. gadadienas svinīgajā pasākumā, kas 18. novembrī notiks Ogres Valsts ģimnāzijā Gunāra Astras ielā 1, Ogrē.

Apbalvojumu saņēmēju vidū ir arī Ogres teātra māksliniece Ilze Kupča-Ziemele.

2023. gads I. Kupčai-Ziemelei bijis radošiem izaicinājumiem bagāts: izrādei “Uz viena stīgas”, kas balstīta teātra zinātnieces Līvijas Akurāteres biogrāfiskajās piezīmēs un sarakstītajā dzejā, radīts tonāli vienots, bet detaļās niansēts kostīmu ansamblis; Tīnūžu Tautas nama Izstāžu zālē atklāta viņas personālizstāde “No skices līdz izrādei”, kurā aplūkojami mākslinieces radītie kostīmi un autorskices no vairākām Ogres teātra iepriekšējo gadu izrādēm; teātra jauniestudējumam “Puntila un Mati” radīti stilizēti vēsturiski kostīmi, kuros ir daudz drosmīgu faktūru, krāsu un iedvesmas avotu un kuri apliecina mākslinieces skatuves izjūtu, talantu un radošā rokraksta briedumu.

Sveicam un lepojamies!

Sākusies biļešu iepriekšpārdošana uz decembra izrādēm “Rītdiena ir tālu”

Decembrī Ogres teātra repertuārā pēc neilga pārtraukuma atgriezīsies skatītāju iemīļotā liriskā franču komēdija “Rītdiena ir tālu” Jāņa Kaijaka režijā. Biļetes uz izrādēm 3. un 10. decembrī jau ir pārdošanā “Biļešu paradīzes” tīklā.

Izrādes “Rītdiena ir tālu” pamatā ir franču autoru Pjēra Barijē un Žana Pjēra Gredī luga “Četrdesmit karāti” Agneses Kasparovas tulkojumā. Komēdija, kuras centrā ir trīs paaudžu sievietes, īpašu plašu popularitāti ieguva pēc amerikāņa Džeja Alena (Jey Allen) veidotās adaptācijas tāda paša nosaukuma romantiskajai kinofilmai (1973) ar aktrisi Līvu Ulmani titullomā.

Lugas galvenā varone Liza dzīvo Parīzē. Viņai ir četrdesmit gadi, darbs mazā nekustamo īpašumu birojā, divas neizdevušās laulības, meita, kurai ir tīņa vecums, māte, kuru interesē vienīgi bridža spēle… Visa Lizas dzīve ir darbs – mājas, darbs – mājas. Bet tad pavisam negaidīta sastapšanās izjauc dzīves ierasto kārtību. Varbūt tā pat ir mīlestība, bet varbūt – tikai “kūrorta romāns”? Turklāt ierodas bagāts klients, un arī Lizas bijušais vīrs atkal iedegas savās jūtās… Pēkšņi dzīve piedāvā tik daudzas izvēles, bet vai Liza tam ir gatava?

Iestudējuma radošā komanda: režisors – Jānis Kaijaks, māksliniece – Ilze Kupča-Ziemele, gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš, kustību konsultante – Rita Lūriņa, radošā direktore – Ieva Rodiņa, tulkotāja Agnese Kasparova u.c.

Galvenajās lomās: Astra Kolberga, Lauma Straume, Linda Lūsa, Guntis Kolbergs, Ernests Greizis, Juris Gasparovičs, Sarmīte Krauze, Inta Bērziņa, Andris Peismalietis u. c.

Izrādes “Rītdiena ir tālu” – 3. decembrī plkst. 17:00 un 10. decembrī plkst. 17:00 Ogres teātrī.

Biļetes: 15, 13, 10 EUR internetveikalā www.bilesuparadize.lv un “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā. 15% atlaide ar Ogres novadnieka karti/aplikāciju, skolēna, studenta, pensionāra, invalīda apliecību, ISIC/ITIC karti, grupas biļetēm (10+)!

GALERIJA: Notikuši atvēršanas svētki grāmatai “Teātris Ogrē”

16. septembrī Ogres Centrālajā bibliotēkā notika atklāšanas svētki teātra zinātnieces Ievas Rodiņas sarakstītajai Ogres teātra vēstures grāmatai – apjomīgajam pētījumam “Teātris Ogrē”!

2023. gads ir Ogres teātra 95. jubilejas gads. Par godu šim notikumam izdevniecībā “Laika grāmata” klajā nācis teātra zinātnieces Ievas Rodiņas pētījums, kas izseko teātra spēlēšanas tradīcijām Ogres pilsētā un tās apvidū vairāk nekā gadsimta garumā.

“Ogres teātris 2020. gada rudenī ieguva Pilsētas teātra statusu. Tas kļuva par iemeslu pētījumam par šī teātra vēsturi un ceļu no atsevišķām entuziastu organizētām brīvdabas izrādēm 19. gadsimta beigās līdz pat reģionālam repertuārteātrim 21. gadsimtā,” par grāmatas ieceri stāsta tās autore Ieva Rodiņa.

“Grāmatu “Teātris Ogrē” var lasīt gan kā vēsturisku pētījumu, gan izsekot arī ansambļa aktieru likteņiem, kas raksturoti gan tekstā, gan fotoattēlos. Katrā ziņā šis izdevums ar ļoti bagāto faktu materiālu ne tikai stāstīs par skatuves mākslas attīstību cauri laiku lokiem, bet apliecinās arī izrāžu veidotāju un lomu tēlotāju nopietno un uzticīgo teātra mīlestību,” atklāj grāmatas redaktore teātra zinātniece Gundega Saulīte.

Teātra zinātniece Ieva Rodiņa absolvējusi Silvijas Radzobes vadīto teātra zinātnes bakalaura (2011) un maģistra (2013) kursu, 2020. gadā Latvijas Universitātē ieguvusi doktora grādu, aizstāvot disertāciju par tēmu “Eduarda Smiļģa režija un modernisms (1920-1945)”. Paralēli zinātniskajam darbam autore ir Ogres teātra vadītāja un izrāžu radošā direktore, tādēļ grāmata piedāvā pietuvinātu skatpunktu uz Ogres teātra radošo procesu vēsturē un šodienā.

Izdevuma tapšanu finansiāli atbalstījusi Ogres novada pašvaldība un metālapstrādes uzņēmums “LS Steel”.

Grāmata iegādājama vietnē www.laikagramata.lv, drīzumā tā būs pieejama arī Latvijas lielākajos grāmatveikalos, kā arī lasāma bibliotēkās.

Sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz izrādēm “Sanatorija” 2023. gada oktobrī!

5. septembrī plkst. 14:00 gan “Biļešu paradīzes” kasēs, gan internetveikalā www.bilesuparadize.lv sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Ogres teātra izrādēm “Sanatorija” 2023. gada oktobrī!

Henrika Ibsena lugas “Tautas ienaidnieks” iestudējums “Sanatorija” pirmizrādi piedzīvoja pagājušā gada rudenī, ievedot skatītājus unikālajā vēsturiskās sanatorijas “Ogre” interjerā ar izcilā latviešu grafiķa Anša Cīruļa sienu gleznojumiem.

Kāda Norvēģijas mazpilsēta sāk piedzīvot savu uzplaukumu. Pilsētā ir uzcelta sanatorija, sākas iebraucēju pieplūdums, ceļas nekustamo īpašumu cenas. Katrs pilsētas iedzīvotājs izjūt labumu no tā, ka šeit sāk veidoties kūrorts. Bet “veiksmes stāsts” izrādās apdraudēts un var pat beigties, jo sanatorijas galvenais ārsts Tomass Stokmans atklāj, ka ūdens, ko saņem pilsēta, ir saindēts un kaitīgs veselībai…

Radošā komanda: režisors Jānis Kaijaks, māksliniece Ilze Kupča-Ziemele, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš u.c. Galvenajās lomās: Guntars Arājs, Guntis Kolbergs, Astra Kolberga, Katrīna Anna Ozoliņa, Kalvis Kravalis, Andris Peismalietis, Arturs Mālnieks u.c.

Režisora Jāņa Kaijaka izrāde “Sanatorija” jau guvusi lielu skatītāju interesi, kritiķu atzinību un saņēmusi Ogres novada Gada balvu kultūrā 2022 kategorijā “Jaunrade”.

Ērika Zirne, teātra kritiķe: “Es šo iestudējumu vēlētos apzīmēt kā gudro teātri, kur gluži nemanāmi uz skatītāja uztveri iedarbojas pilnīgi viss – gan telpas izvēle, gan gaismas, gan fona mūzika, gan interaktīvās mizanscēnas. Un izrādes pēcgarša, kas liek aizdomāties, cik biedējoši viegli ir iespējams manipulēt ar pūli vai kas sabiedrībai ir patiesa autoritāte?”

Gundega Saulīte, teātra kritiķe: “Izrādē, kurā daudz kontrastu, nepārprotami sajūtam mūsdienu pulsu. Kaut vai diskusijā par demokrātiju, par viedokļu līderiem, ar kādiem šodien sastopamies ik uz soļa, par preses pērkamību un “lasītāju interesēm”. Un galu galā – svarīgas un aktuālas ir pārdomas par godīgumu un uzticību savai pārliecībai, tās aizrauj un rosina.”

Izrādes “Sanatorija” 7., 8., 14. un 15. oktobrī plkst. 18:00 vēsturiskajā sanatorijā “Ogre”. Biļetes: 20 EUR “Biļešu paradīzes” kasēs un internetveikalā www.bilesuparadize.lv.

15% atlaide no biļetes cenas ar skolēna, studenta, ISIC, ITIC karti, pensionāra vai invalīda apliecību, grupas biļetēm (10+), Ogres novadnieka karti vai aplikāciju (atlaide derīga, kopā ar biļeti uzrādot apliecinošo dokumentu).

Vairāk par izrādi uzzini: https://www.ogresteatris.lv/izrades/sanatorija/