Jaunumi

Ernests Greizis – “Ogres Gada novadnieks 2022” kategorijā “Kultūra”

Ogres novada pašvaldība 10. novembra sēdē lēmusi apbalvot Ogres teātra aktieri Ernestu Greizi ar titulu “Ogres Gada novadnieks 2022” kategorijā “Kultūra”!

Ernests Greizis Ogres teātrī ienācis 2013. gadā, deviņu gadu laikā kļūstot par vienu no vadošajiem trupas aktieriem, kuram pa spēkam ir vissarežģītākie skatuviskie uzdevumi. Skatītāju mīlestību un kritiķu atzinību Ernests ir guvis par tādām lomām kā ārsts Ļvovs Antona Čehova “Ivanovā”, Gijoms Šarbonjē izrādē “Rītdiena ir tālu” un miertiesnesis Džons Vērdings komēdijā “Cik svarīgi būt nopietnam”.

Pēdējo sezonu laikā Ernests sasniedzis jaunas aktieriskās virsotnes divās titullomās latviešu dramaturģijas iestudējumos – Alekša tēlā brīvdabas izrādē “Skroderdienas Silmačos” un titullomā Harija Gulbja lugas “Olivers” iestudējumā.

“Ernests mūsu teātrim ir brīnišķīgs, nenovērtējams ieguvums. Viņā notiek nemitīgs pašizaugsmes, pašizglītošanās process – viņš sevi pilnveido, attīsta, apgūst kaut ko jaunu. Tās ir ne katram cilvēkam piemītošas īpašības,” aktieri raksturo Ogres teātra režisors un mākslinieciskais vadītājs Jānis Kaijaks.

 “Ernests Greizis ir aktieris, par kādu varētu sapņot jebkurš teātris. Viņam piemīt ne tikai organisks skatuves talants, bet arī apbrīnojamas darba spējas un mērķtiecīga, sportiska tiekšanās uz nospraustajiem mērķiem. Ernestu Greizi kā aktieri raksturo nopietna, pašaizliedzīga attieksme pret darbu pie lomas un jūtīga saspēle ar skatuves partneriem, kas sniedz lielu ieguldījumu izrādes ansambļa veidošanā,” aktiera darbu raksturo teātra zinātniece, Ogres teātra vadītāja Ieva Rodiņa.

Titulu “Ogres Gada novadnieks”, vērtējot iepriekšējā gadā sasniegto, piešķir par nozīmīgu ieguldījumu saimnieciskajā darbībā, veselības aizsardzībā, kultūras, sporta, izglītības, sabiedriskajā un starptautiskajā darbībā, novada attīstības un atpazīstamības veidošanā vai citās novadam nozīmīgās jomās. Apbalvojumi “Ogres Goda novadnieks” un “Ogres Gada novadnieks” tiks pasniegti Latvijas Republikas Proklamēšanas gadadienai veltītajā svinīgajā pasākumā 18. novembrī Ogres novada Kultūras centra Lielajā zālē.

Sveicam un lepojamies!

Dalies ar šo ziņu.

0 comments on “Ernests Greizis – “Ogres Gada novadnieks 2022” kategorijā “Kultūra”

Leave Comment