Jaunumi

Režisoram Jānim Kaijakam – Atzinības krusts, aktrisei Laumai Straumei – apbalvojums “Ogres goda pilsonis”

Sagaidot Lāčplēša dienu, nozīmīgus valsts un novada apbalvojumus saņēmuši Ogres teātra mākslinieciskais vadītājs, režisors JĀNIS KAIJAKS un aktrise, Ogres teātra prezidente LAUMA STRAUME.

Ogres teātra mākslinieciskajam vadītajam Jānim Kaijakam piešķirts Atzinības krusts

Saskaņā ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula 2021. gada 22. oktobra lēmumu piešķirti 60 augstākie Latvijas valsts apbalvojumi.  Tostarp par Atzinības krusta virsnieku iecelts un ar Atzinības krustu apbalvots Ogres teātra mākslinieciskais vadītājs un režisors Jānis Kaijaks.

Ar augstākajiem Latvijas valsts apbalvojumiem apbalvoti cilvēki, kuri izcili kalpojuši Latvijas valstij un tautai un kuru pašaizliedzīgais, profesionālais un sabiedriskais darbs, pilsoniskais veikums ir pelnījis augstāko valsts atzinību. Katra atsevišķais darbs un ieguldījums ir vienlīdz izcili vērtējams un cildināms.

Ar Atzinības krustu apbalvo par izcilu Tēvijas mīlestību un par sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā. Par nopelniem uzskatāma uzticīga un uzcītīga kalpošana valsts vai pašvaldības dienestā, priekšzīmīga un godīga darba izpilde, ikviena sabiedriska kalpošana, tautas gara, pašdarbības un saimniecisko spēku attīstīšana.

Ogres teātra aktrise un prezidente saņēmusi Ogres novada apbalvojumu “Ogres goda pilsonis”

11. novembra Ogres novada pašvaldības domes sēdē pieņemts lēmums par apbalvojuma “Ogres goda pilsonis” piešķiršanu LAUMAI STRAUMEI!

Laumas Straumes mūžs spilgti iezīmējies caur tradicionālo „Skroderdienu Silmačos” skatuves ceļu – sākot no Tonītes, turpinot ar Elīnu, tad Antoniju un nu jau desmit gadus – Bebeni.

L. Straumes skatuves organiska un dzirkstošā humora izjūta izpaudusies komiskās raksturlomās, tādās kā spilgtā, ekscentriskā vecmāmiņa Monete franču komēdijā „Rītdiena ir tālu” (2020), robustā un enerģiskā Avdotja Nazarovna „Ivanovā” (2018) vai bargā lēdija Breknela izrādē „Cik svarīgi būt nopietnam” (2016). Aktrises dramatiskais talants atklājies tādās lomās kā Aleksandra Omartija „Omartija kundzē” (2014), Anhelina „Trešajā vārdā” (2010) vai Rummela kundze „Bernika projektā” (2015). Katrā jaunā lomā L. Straume atrod arvien jaunas aktieriskās nianses, arvien pārsteidzot skatītājus.

L. Straumi dēvē par Ogres teātra sirdi un dvēseli – bez viņas enerģijas, dzīvesprieka un organizatoriskā talanta teātris nebūtu tāds, kāds tas ir šobrīd. No 1997. gada L. Straume ir teātra prezidente, ap savu personību apvienojot teātra trupu, kuras sastāvā ir visdažādāko paaudžu aktieri.

L. Straumes ieguldījums Ogres teātra darbībā un Ogres pilsētas un novada kultūras dzīves attīstībā jau ticis atzīmēts ar „Gada ogrēnieša” titulu (2020) un Latvijas Nacionālā Kultūras centra Goda rakstu. 2021. gadā, svinot aktrises 70 gadu jubileju, tiem pievienojies godpilnais apbalvojums OGRES GODA PILSONIS.

Sveicam un lepojamies!

Dalies ar šo ziņu.

0 comments on “Režisoram Jānim Kaijakam – Atzinības krusts, aktrisei Laumai Straumei – apbalvojums “Ogres goda pilsonis”

Leave Comment