Jaunumi

Ogres teātris piedalās VII Starptautiskajā klasiskās dramaturģijas festivālā “Ķiršu dārzs” Balvos

No 2024. gada 5. līdz 7. jūlijam Balvos notiks VII Starptautiskais klasiskās dramaturģijas festivāls “Ķiršu dārzs” 2024. Tajā ar amerikāņu klasiķa Jūdžina O’Nīla ģimenes drāmu “Garās dienas ceļš uz nakti” viesosies arī Ogres teātris.

“Garās dienas ceļš uz nakti” ir viens no izcilākajiem 20. gadsimta amerikāņu dramaturģijas darbiem. Autobiogrāfiskajā lugā, kas pirmoreiz publicēta 1956. gadā, jau pēc autora nāves, Jūdžins O’Nīls jūtīgi un atklāti ierakstījis savas ģimenes stāstu, kurā nav “labo” vai “slikto” varoņu. Tieši par šo darbu Jūdžins O’Nīls saņēmis gan Tonija (1956), gan Pulicera (1957) balvu, un luga joprojām turpina dzīvot uz pasaules teātru skatuvēm.

Balvu pilsēta jau valsts mērogā ir atpazīstama ar vasarā plaši apmeklēto, teātru kolektīvu iemīlēto, Balvu Goda pilsones režisores Vairas Resnes iedibināto Starptautisko klasiskās dramaturģijas festivālu “Ķiršu dārzs”. Trijās dienās interesentiem būs iespēja noskatīties 11 izrādes, kas notiks gan Balvu Kultūras un atpūtas centrā, gan Balvu Novada muzejā, kā arī Balvu daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā. 

Ieejas maksa uz festivāla izrādēm: 5,00 euro. Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs Balvos, Brīvības ielā 61, vai internetā.

Vairāk informācijas par festivālu: Balvu novada pašvaldības mājaslapā.

Dalies ar šo ziņu.

0 comments on “Ogres teātris piedalās VII Starptautiskajā klasiskās dramaturģijas festivālā “Ķiršu dārzs” Balvos

Leave Comment