Jaunumi

Ogres teātris sezonu atklās ar izrādēm “Puntila un Mati” un “Uz vienas stīgas”

Septembrī Ogres teātris skatītājus aicina uz pagājušās sezonas jauniestudējumiem “Puntila un Mati” un “Uz vienas stīgas”.

10. septembrī plkst. 18:00 Ogres teātrī būs skatāma muzikālā izrāde “Puntila un Mati” pēc vācu dramaturga Bertolta Brehta lugas “Lielkungs Puntila un viņa kalps Mati”.

Somu tautas pasakas iedvesmotā sižeta centrā ir Puntila, kurš, būdams “kunga prātā”, ir neparasti labs un taisnīgs cilvēks, cenšoties visiem darīt labu, bet, paliekot atkal skaidrā, kļūst par nežēlīgu un ļaunu kungu. Muzikālajā komēdijā, kurā tautiskie motīvi savijas ar autoram raksturīgo asi sociālo pasaules skatījumu, skan Bertolta Brehta songi ar Jāņa Kaijaka oriģinālmūziku.

Lomās: Andris Krauja, Edijs Čibels, Katrīna Anna Ozoliņa, Arturs Mālnieks, Ieva Mora, Madara Juška-Gundberga, Margarita Lutere, Ramona Rubene, Juris Jurāns, Juris Gasparovičs, Andris Peismalietis, Mārtiņš Mikožans vai Sandis Krapāns, Inese Pivare.

23. septembrī plkst. 19:00 Ogres teātrī – dzejas izrāde “Uz vienas stīgas”, kuras pamatā ir teātra zinātnieces Līvijas Akurāteres biogrāfiskās piezīmes un dzeja.

Līvijas Akurāteres sacerētie dzejoļi neatraujami saistās ar viņas personību un laiku, kurā tie rakstīti. Tie ir kā dienasgrāmata, kurā fiksētas pārdomas un izjūtas, piedzīvojot Ulmaņlaiku un karu, pirmās simpātijas un draugu zaudējumu, krievu ienākšanu Latvijā, tālāk jau studiju gadus un tālāko ceļu…

Lomās: Ramona Rubene, Madara Juška-Grundberga, Elizabete Darge, Annija Norberte, Ieva Mora, Juris Jurāns, Nauris Pinne, Mārtiņš Apsītis vai Mārtiņš Mikožans, Anete Ance Auziņa vai Karmena Arbidāne, Madara Grasmane vai Lāsma Trukšāne, Lienīte Audare vai Emīlija Beate Bite, Anita Saukane, Astra Kolberga, Margarita Lutere vai Maija Vilima-Kravale, Sarmīte Krauze.

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs un internetveikalā www.bilesuparadize.lv. 15% atlaide ar ISIC/ITIC karti, pensionāra vai invalīda apliecību, Ogres novadnieka karti un grupas (10+) biļetēm.

Dalies ar šo ziņu.

0 comments on “Ogres teātris sezonu atklās ar izrādēm “Puntila un Mati” un “Uz vienas stīgas”

Leave Comment