Jaunumi

Sākusies biļešu pārdošana uz Ogres teātra jauniestudējumu “Sanatorija”!

30. oktobrī plkst. 18:00 sanatorijā “Ogre” (Gaismas prospektā 2/6, Ogrē) pirmizrādi piedzīvos izrāde “Sanatorija”. Režisora Jāņa Kaijaka veidotais jauniestudējums tapis pēc H. Ibsena lugas “Tautas ienaidnieks” motīviem.

Norvēģu klasiķis Henriks Ibsens savai 1882. gadā sarakstītajai lugai devis izaicinošu nosaukumu: “Tautas ienaidnieks”. Un tiešām – šajā darbā atrodamas tēmas, kuras arī mūsdienās izskan provokatīvi un asi, jo pašā būtībā sabiedrībā, kādu to savulaik redzēja Ibsens, nekas nav mainījies. Bet luga nav tikai un vienīgi par politiku, tajā cieši savītas mīlestības, nodevības, ģimenes tēmas, un izrāde katram tās skatītājam uzdos jautājumu: “Bet ko darītu tu? Kāda būtu tava izvēle?”

Izrādes “Sanatorija” darbība norisinās kādā Norvēģijas mazpilsētā, kas sāk piedzīvot savu uzplaukumu. Pilsētā ir uzcelta sanatorija, sākas iebraucēju pieplūdums, ceļas nekustamo īpašumu cenas. Katrs pilsētas iedzīvotājs izjūt labumu no tā, ka šeit sāk veidoties kūrorts. Bet “veiksmes stāsts” izrādās apdraudēts un var pat beigties, jo sanatorijas galvenais ārsts Tomass Stokmans atklāj, ka ūdens, ko saņem pilsēta, ir saindēts un kaitīgs veselībai…

Doktors Stokmans uzskata, ka visa pilsētas ūdensapgādes sistēma jāpārbūvē, bet tas nozīmētu slēgt sanatoriju vismaz uz diviem gadiem un ieguldīt milzīgus līdzekļus. Tikmēr pilsētas mērs Peters, ārsta Stokmana brālis, kategoriski nostājas pret šādu risinājumu, un radušos situāciju steidz izmantot politiskie spēki, kuri vēlas gāzt pašreizējo varas eliti. Sākas nežēlīga cīņa, kurā tiek iesaistīta visa sabiedrība, bet visvairāk jācieš Tomasa ģimenei. Arī viņa sievai Katrīnai jāizdara sava izvēle – vai nostāties pret sava vīra vēlmi “glābt pasauli” vai tomēr atbalstīt viņu nevienlīdzīgajā cīņā, liekot uz spēles viņu ģimenes labklājību.         

Ogres teātris izrādei “Sanatorija” izraudzījies īpašu norises vietu – bijušo sanatoriju “Ogre”, kuras ēkā atrodami unikālie latviešu mākslinieka Anša Cīruļa sienu gleznojumi.

Izrādes tapusi ar Vidzemes plānošanas reģiona, Latvijas Valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda projekta finansējumu, kā arī ar Ogres novada Kultūras centra, Ogres novada pašvaldības un metālapstrādes uzņēmuma “LS Steel” atbalstu.

Pirmizrāde: 30. oktobrī plkst. 18:00, nākamās izrādes: 5. un 6. novembrī plkst. 18:00. Biļetes: 16 EUR “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā, Ogres Kultūras centra kasē un internetveikalā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/performance/24978

15% atlaide – ar ISIC/ITIC karti, skolēna, studenta, pensionāra, invalīda apliecību, grupas biļetei (10+), ar Ogres novadnieka karti/aplikāciju.

Dalies ar šo ziņu.

0 comments on “Sākusies biļešu pārdošana uz Ogres teātra jauniestudējumu “Sanatorija”!

Leave Comment