Jaunumi

Ogres teātrī gaidāma pirmizrāde franču eirofarsam “Lai dzīvo Bušona!” Jāņa Kaijaka režijā

25. oktobrī Ogres teātrī pirmizrādi piedzīvos jauniestudējums “Lai dzīvo Bušona!” Jāņa Kaijaka režijā. Izrādes pamatā – franču godalgoto autoru Žana Della un Žeralda Sibleirasa 2006. gadā sarakstītais eirofarss Vive Bouchon!, kas Latvijas teātrī būs skatāms pirmo reizi.

Mazs ciematiņš Francijas plašumos, kuru pat īsti nevar atrast uz kartes. Kādreiz tas bija slavens ar dekoratīvo puķu podu ražotni, bet laiki ir mainījušies. Puķu podi vairs nevienam nav vajadzīgi, iedzīvotāji aizbrauc, un ciematiņš jau tikpat kā beidzis pastāvēt. Bet mazā Bušona nekad nepadodas. Īsti franciskā garā tā cīnās par savu pastāvēšanu. Un, kad ciematā ierodas Eiropas Parlamenta pārstāvis, lai veiktu revīziju, notikumi sāk iegūt gandrīz dramatisku krāsu…

“Mūsu, Latvijas, kontekstā luga šķiet ieguvusi pavisam jaunu aktualitāti. Mazā ciematiņa iedzīvotāju cīņa par savas dzimtās vietas saglabāšanu un izdzīvošanu mūsdienu globalizācijas laikmetā ir vienlīdz smieklīga un arī mazliet skumja. Asprātīgās situācijas un negaidītie notikumu pavērsieni padara šo stāstu īpaši aizraujošu, bet paralēles ar mūsu situāciju liek par šo to aizdomāties,” jauniestudējuma ieceri komentē režisors Jānis Kaijaks, piebilstot, ka iestudējums skatītājiem sola izklaidi ar pievienoto vērtību.

Lomās: Andris Peismalietis, Anita Saukane, Kalvis Kravalis vai Bruno Āriņš, Andris Krauja.

Izrādes radošā komanda: režisors Jānis Kaijaks, mākslinieks Ernests Austriņš, gaismu operators Krišjānis Kārlis Kupčs, dekorāciju meistars Juris Gasparovičs, radošā direktore Ieva Rodiņa.

Izrādes Ogres Teātra telpā: 25. oktobrī un 1. novembrī plkst. 18:00. Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv. Ogres teātra aktualitātēm iespējams sekot līdzi sociālajos tīklos Facebook.com/Ogresteatris/, Instagram.com/Ogresteatris.lv

Dalies ar šo ziņu.

0 comments on “Ogres teātrī gaidāma pirmizrāde franču eirofarsam “Lai dzīvo Bušona!” Jāņa Kaijaka režijā

Leave Comment