Jaunumi

Pirmizrādi piedzīvojusi Jūdžina O’Nīla ģimenes drāma “Garās dienas ceļš uz nakti”

4. februārī Ogres teātrī skatuves dzīvi sākusi amerikāņu klasiķa Jūdžina O’Nīla ģimenes drāmas “Garās dienas ceļš uz nakti” iestudējums Jāņa Kaijaka režijā.

Viena diena Taironu ģimenes dzīvē, kurai mēs sekojam no agra rīta līdz vēlai naktij. Viena diena, kurā lugas varoņi katrs savā veidā cenšas atrast zaudēto saprašanos, cenšas glābt viens otru un nosargāt savu mīlestību. Četri dažādi cilvēki, katrs ar savu stāstu, savu sāpi un savu patiesību. Vai viņiem izdosies saglabāt ģimeni?

“Garās dienas ceļš uz nakti” ir viens no izcilākajiem 20. gadsimta amerikāņu dramaturģijas darbiem. Autobiogrāfiskajā lugā, kas pirmoreiz publicēta 1956. gadā, jau pēc autora nāves, Jūdžins O’Nīls jūtīgi un atklāti ierakstījis savas ģimenes stāstu, kurā nav “labo” vai “slikto” varoņu. Tieši par šo darbu Jūdžins O’Nīls saņēmis gan Tonija (1956), gan Pulicera (1957) balvu, un luga joprojām turpina dzīvot uz pasaules teātru skatuvēm.

“Pasaulē, kurā mēs dzīvojam, ir saradies tik daudz ļaunuma, naida, neiecietības vienam pret otru, un tam ir objektīvi iemesli. Karš  tepat Eiropā, etniskie un politiskie konflikti mūsu zemē, neziņa un nedrošība par rītdienu… Tas viss ir fons tam, lai mēs atkal atgrieztos pie ģimenes kā visa pamata. Kā mums iemācīties mīlēt vienam otru?” izrādes ieceri komentē režisors Jānis Kaijaks.

Radošā komanda:
režisors Jānis Kaijaks, scenogrāfs Ivars Noviks, kostīmu māksliniece Ilze Kupča-Ziemele,
gaismu mākslinieks Niks Cipruss, kustību konsultante Dace Mihailova.

Lomās: Andris Peismalietis, Astra Kolberga, Ernests Greizis, Juris Jurāns, Madara Juška-Grundberga.

Dalies ar šo ziņu.

0 comments on “Pirmizrādi piedzīvojusi Jūdžina O’Nīla ģimenes drāma “Garās dienas ceļš uz nakti”

Leave Comment