Jaunumi

Aprīlī vēsturiskās sanatorijas “Ogre” ēkā atgriezīsies izrāde “Sanatorija”

Pēc skatītāju pieprasījuma 2024. gada 13., 14., 20. un 21. aprīlī vēsturiskās sanatorijas “Ogre” ēkā (Ogrē, Gaismas prospektā 2/6) atkal būs skatāma augstu novērtējumu saņēmusī Ogres teātra izrāde “Sanatorija”, kuras pamatā Henrika Ibsena politiskā drāma “Tautas ienaidnieks”.

Kāda Norvēģijas mazpilsēta sāk piedzīvot savu uzplaukumu. Pilsētā ir uzcelta sanatorija, sākas iebraucēju pieplūdums, ceļas nekustamo īpašumu cenas. Katrs pilsētas iedzīvotājs izjūt labumu no tā, ka šeit sāk veidoties kūrorts. Bet “veiksmes stāsts” izrādās apdraudēts un var pat beigties, jo sanatorijas galvenais ārsts Tomass Stokmans atklāj, ka ūdens, ko saņem pilsēta, ir saindēts un kaitīgs veselībai…

Norvēģu klasiķis Henriks Ibsens savai 1882. gadā sarakstītajai lugai devis izaicinošu nosaukumu “Tautas ienaidnieks”. Un tiešām – šajā darbā atrodamas tēmas, kuras arī mūsdienās izskan provokatīvi un asi, jo pašā būtībā sabiedrībā, kādu to savulaik redzēja Ibsens, nekas nav mainījies. Bet luga nav tikai un vienīgi par politiku, tajā cieši savītas mīlestības, nodevības, ģimenes tēmas, un izrāde katram tās skatītājam uzdos jautājumu: “Bet ko darītu tu? Kāda būtu tava izvēle?”

Radošā komanda: režisors Jānis Kaijaks, māksliniece Ilze Kupča-Ziemele, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš u.c.

Lomās: Guntars Arājs, Guntis Kolbergs, Astra Kolberga, Kalvis Kravalis, Arturs Mālnieks, Andris Peismalietis, Pēteris Zilberts, Katrīna Anna Ozoliņa, Juris Gasparovičs vai Sandis Krapāns, u.c.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/performance/29955

Pieejama 15% atlaide ar Ogres novadnieka karti, skolēna, studenta, pensionāra vai invalīda apliecību, ISIC/ITIC karti, grupas biļetēm (10+).

Vairāk par izrādi uzzini: https://www.ogresteatris.lv/izrades/sanatorija/

Dalies ar šo ziņu.

0 comments on “Aprīlī vēsturiskās sanatorijas “Ogre” ēkā atgriezīsies izrāde “Sanatorija”

Leave Comment