Jaunumi

Grāmatai “Teātris Ogrē” – Ogres novada GADA BALVA KULTŪRĀ 2023

2023. gada 1. martā svinīgā ceremonijā Ogres novada Kultūras centra Lielajā zālē notika Ogres novada GADA BALVAS KULTŪRĀ 2023 apbalvošanas ceremonija.

Tajā Ogres teātris ieguva Ogres novada GADA BALVU KULTŪRĀ kategorijā “Pūra lāde” par teātra zinātnieces Ievas Rodiņas pētījumu “Teātris Ogrē” (2023, “Laika Grāmata”).

Grāmata “Teātris Ogrē” lasītājus iepazīstina ar teātra spēlēšanas tradīcijām Ogrē, sākot ar 19. gadsimta otro pusi, beidzot ar Ogres teātri, kādu to pazīstam šodien.

“Ogres teātris 2020. gada rudenī ieguva Pilsētas teātra statusu. Tas kļuva par iemeslu pētījumam par šī teātra vēsturi un ceļu no atsevišķām entuziastu organizētām brīvdabas izrādēm 19. gadsimta beigās līdz pat reģionālam repertuārteātrim 21. gadsimtā,” par grāmatas ieceri stāsta tās autore Ieva Rodiņa.

“Grāmatu “Teātris Ogrē” var lasīt gan kā vēsturisku pētījumu, gan izsekot arī ansambļa aktieru likteņiem, kas raksturoti gan tekstā, gan fotoattēlos. Katrā ziņā šis izdevums ar ļoti bagāto faktu materiālu ne tikai stāstīs par skatuves mākslas attīstību cauri laiku lokiem, bet apliecinās arī izrāžu veidotāju un lomu tēlotāju nopietno un uzticīgo teātra mīlestību,” atklāj grāmatas redaktore teātra zinātniece Gundega Saulīte.

Grāmatas tapšanu finansiāli atbalstījusi Ogres novada pašvaldība, metālapstrādes uzņēmums “LS Steel”. Izdevējs: “Laika Grāmata”

Dalies ar šo ziņu.

0 comments on “Grāmatai “Teātris Ogrē” – Ogres novada GADA BALVA KULTŪRĀ 2023

Leave Comment