Jaunumi

Ogres teātrī pirmizrādi piedzīvo politiska komēdija “Lai dzīvo Bušona!”

2020. gada 25. oktobrī pirmizrādi piedzīvo Ogres teātra jauniestudējums – politiska komēdija pēc franču autoru Žana Della un Žeralda Sibleirasa eirofarsa “Lai dzīvo Bušona!” Jāņa Kaijaka režijā.

Mazs ciematiņš Francijas plašumos, kuru pat īsti nevar atrast uz kartes. Kādreiz tas bija slavens ar dekoratīvo puķu podu ražotni, bet laiki ir mainījušies. Puķu podi vairs nevienam nav vajadzīgi, iedzīvotāji aizbrauc, un ciematiņš jau tikpat kā beidzis pastāvēt. Bet mazā Bušona nekad nepadodas. Īsti franciskā garā tā cīnās par savu pastāvēšanu. Un, kad ciematā ierodas Eiropas Parlamenta pārstāvis, lai veiktu revīziju, notikumi sāk iegūt gandrīz dramatisku krāsu…

“Mūsu, Latvijas, kontekstā luga šķiet ieguvusi pavisam jaunu aktualitāti. Mazā ciematiņa iedzīvotāju cīņa par savas dzimtās vietas saglabāšanu un izdzīvošanu mūsdienu globalizācijas laikmetā ir vienlīdz smieklīga un arī mazliet skumja,” izrādes ieceri komentē režisors Jānis Kaijaks, piebilstot, ka iestudējums skatītājiem piedāvā izklaidi ar pievienoto vērtību.

Lomās: Andris Peismalietis, Anita Saukane vai Margarita Lutere, Kalvis Kravalis vai Bruno Āriņš, Andris Krauja.

Radošā komanda: režisors Jānis Kaijaks, scenogrāfs Ernests Austriņš, kostīmu māksliniece Ilze Kupča-Ziemele, gaismu mākslinieks Ansis Imaks, gaismu un skaņu operators Krišjānis Kārlis Kupčs, dekorāciju meistars Juris Gasparovičs, šuvēja Mairita Ose, grima māksliniece Linda Vilkārse, radošā direktore Ieva Rodiņa.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, izrāde 25. oktobrī plkst. 18:00 notiks Ogres novada Kultūras centra Lielajā zālē. Iegādātās biļetes derīgas un pirms pasākuma pie ieejas Ogres Kultūras centrā tiks apmainītas pret ieejas kartēm.

Biļetes uz izrādi pieejamas Ogres Kultūras centra kasē, “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā vai internetā www.bilesuparadize.lv.

Izrādes tapšanu atbalsta: SIA “Remedica”, SIA “Oriflame Latvija”, SIA “Ogres galdnieks”.

Ogres teātra aktualitātēm iespējams sekot līdzi sociālajos tīklos Facebook.com/Ogresteatris/ un Instagram.com/Ogresteatris.lv

Dalies ar šo ziņu.

0 comments on “Ogres teātrī pirmizrādi piedzīvo politiska komēdija “Lai dzīvo Bušona!”

Leave Comment